Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Anna Dobrowolska
Gdańskie Autobusy i Tramwaje

Data publikacji 17:00

Pracuj z nami / Працюйте з нами GAiT zaprasza za stery swoich pojazdów sąsiadów z Ukrainy

Dymitr Grzebieniowski oraz Oksana i Andrii Horaichuk do załogi GAiT dołączyli kilka lat temu. Do Gdańska przyjechali z Ukrainy. Pan Dymitr jest kierowcą autobusu, małżonkowie Oksana i Andrii - motorniczymi. Teraz, w imieniu Gdańskich Autobusów i Tramwajów, za stery pojazdów GAiT zapraszają swoich rodaków, którzy w tym trudnym czasie znaleźli schronienie w naszym regionie.

- Zdajemy sobie sprawę, w jak trudnej sytuacji znajdują się obecnie nasi sąsiedzi. Jak bardzo niekomfortowe - pomimo otwartej, serdecznej i empatycznej postawy Polaków - jest ich aktualne położenie. Nie z własnej woli, zmuszeni są odnaleźć się w zupełnie nowej rzeczywistości. Z dala od bliskich, pozbawieni swojego dotychczasowego życia - domów, miejsc pracy - mówi prezes Gdańskich Autobusów i Tramwajów Maciej Lisicki. - Dlatego kierujemy do naszych sąsiadów mieszkających obecnie nie tylko w Gdańsku, ale także w innych rejonach Polski, zaproszenie do współpracy i dołączenia do załogi GAiT. Wydaje nam się, że to właściwy moment. Nasi goście zaczynają już układać swoje życie na nowo, m.in. tu w Gdańsku. Jako, że oferujemy stałą, a nie sezonową, pracę, zależy nam by decyzja o podjęciu współpracy z nami była decyzją przemyślaną. A na tą składa się przecież wiele aspektów i życiowych decyzji, co wymaga czasu – dodaje prezes GAiT.  - Co istotne, zaproszenie do współpracy  kierujemy zarówno do osób posiadających uprawnienia do prowadzenia pojazdów komunikacji miejskiej, jak i do osób, które jeszcze takich uprawnień nie posiadają. Niezbędne uprawnienia można bowiem zdobyć na przygotowanych przez nas bezpłatnych kursach – zaznacza prezes GAiT.

Na stronie internetowej Gdańskich Autobusów i Tramwajów uruchomiona została specjalna podstrona Pracuj z nami / Працюйте з нами, na której znajdują się wszystkie niezbędne informacje w języku ukraińskim dla osób zainteresowanych pracą za sterami pojazdów GAiT. Dystrybuowane będą także ulotki informacyjne w języku ukraińskim, a na przystankach pojawią się plakaty.

W spółce Gdańskie Autobusy i Tramwaje jako prowadzący pojazdy pracuje obecnie 6 osób z Ukrainy.