Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Wykład inauguracyjny, mat  pras
Zdjęcie portretowe: Milena Mieczkowska

Milena Mieczkowska
Fundacja Gdańska

Data publikacji 12:10

Inauguracja nowego kierunku Studium Obywatelskiego z transmisją na żywo

W sobotę, 4 grudnia o godz. 12.00 prof. Marcin Matczak oraz prof. Adam Bodnar otworzą nowy kierunek – Studia Obywatelskie w Studium Obywatelskim im. Pawła Adamowicza. Transmisje inauguracyjnych wykładów  będzie można obejrzeć na profilu facebook SOPA.

Studia Obywatelskie są odpowiedzią na wzrastające zainteresowanie funkcjonowaniem państwa, jego demokratycznych instytucji w dobie kryzysu wartości liberalnych. Dają okazję do spotkania z wybitnymi teoretykami i zaangażowanymi w życie społeczne praktykami.

Autorem koncepcji kierunku jest specjalista w zakresie teorii i filozofii prawa - prof. Marcin Matczak, który już w najbliższą sobotę o godz. 12:00 poprowadzi wykład inauguracyjny zatytułowany Jak działać w obronie demokracji. Drugi z wykładów Prawa i wolności konstytucyjne poprowadzi prof. Adam Bodnar. Inauguracja odbędzie się w Newonce Bar w Warszawie.. 

Wśród wykładowców czterech weekendowych zjazdów Studiów Obywatelskich m.in. adwokatka Sylwia Gregorczyk-Abram, prof. Ryszard Piotrowski, adwokat Michał Wawrykiewicz oraz dr Piotr Kładoczny. 

Studium Obywatelskie im. Pawła Adamowicza kształci liderów politycznych, samorządowych, liderów organizacji pozarządowych i biznesu. Łączenie praktyki z teorią, skuteczne działanie oparte na etycznej postawie, wreszcie rozwijanie idei solidarności we współczesnym świecie – oto główne założenia szkoły. Ponadto liderzy społeczni i samorządowi wspierając Studium, będą mieli możliwość wpływu na kształcenie innych.