Agnieszka Siedlecka
Biuro Rozwoju Gdańska
Data publikacji 13:30
Wyłożenie projektów planów miejscowych
Od 2 listopada do 1 grudnia 2021 roku w Biurze Rozwoju Gdańska do publicznego wglądu wyłożone są dwa projekty miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, dotyczące terenów na Stogach i w Jelitkowie. Dyskusje publiczne zostaną przeprowadzone za pomocą środków porozumiewania się na odległość.
Zapisy projektu planu Stogi rejon ulic Tamka, Zimnej i Nad Brzegiem wykorzystują duży potencjał rozwojowy terenu jako pasa nadwodnego Martwej Wisły. Wprowadzenie funkcji mieszkaniowo-usługowej w rejonie przystani żeglarskiej przyczyni się do rozwoju tej części dzielnicy, realizując politykę miasta w zakresie rozwoju do wewnątrz. Uzupełnieniem nowej zabudowy będzie plac publiczny, którego założenia urbanistyczne wynikają z opracowania Gdańskie Przestrzenie Lokalne.
Sporządzenie projektu planu Jelitkowo rejon ulic Kaplicznej i Bałtyckiej wpisuje się w politykę miasta w zakresie poprawy jakości funkcjonalno-wizerunkowej rejonu dawnej wioski rybackiej w Jelitkowie. Umożliwienie rozwoju usług turystyki, kultury, sztuki i gastronomii, przy zachowaniu skali i charakteru historycznej zabudowy, zwiększy atrakcyjność przestrzeni publicznych oraz jakość życia mieszkańców i turystów korzystających z kąpieliska Jelitkowo. Zweryfikowane ustalenia zachowują walory krajobrazowe, poprawiają warunki inwestowania oraz umożliwiają wykreowanie atrakcyjnych przestrzeni miejskich. Wprowadzenie funkcji mieszkaniowej jako uzupełniającej, w tej części Pasa Nadmorskiego, wpisuje się w politykę miasta w zakresie rozwoju do wewnątrz.
Wraz z projektami planów do wglądu udostępnione są również prognozy oddziaływania na środowisko z uzgodnieniami Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Gdańsku i Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Gdańsku, dotyczącymi zakresu i stopnia szczegółowości informacji zawartych w prognozie. Dokumenty dostępne są na stronach: Biura Rozwoju Gdańska, Biuletynu Informacji Publicznej BRG oraz Biuletynu Informacji Publicznej Gdańska.
Projektanci udzielają informacji od poniedziałku do piątku między godziną 9.00 a 15.00 pod numerami telefonów lub za pośrednictwem maila:
58 308-44-25 |
||
58 308-44-55 |
Osoby chcące zapoznać się z ustaleniami projektów planów osobiście, będą mogły to zrobić po uprzednim umówieniu wizyty pod numerami telefonów: 58 308 44 51, 58 308 44 44.
Na poniższej animacji przedstawiono ich dokładne lokalizacje.
Informacje na temat dostępności budynku, świadczenia usług tłumacza migowego oraz pętli indukcyjnej.
Terminy dyskusji publicznych
Dyskusje publiczne, nad przyjętymi w projektach planów miejscowych rozwiązaniami, zostaną przeprowadzone z wykorzystaniem środków porozumiewania się na odległość i odbędą się w następujących terminach:
Projekt planu |
Dzień |
Godzina |
Link do dyskusji |
16.11.2021 r. |
1700 |
||
18.11.2021 r. |
1700 |
- Informacja dotycząca formy i zasad udziału w dyskusji publicznej
2. Wymagania techniczne dotyczące udziału w dyskusji publicznej
3. Instrukcja dołączania podczas dyskusji publicznej
4. Instrukcja obsługi aplikacji
5. Klauzula informacyjna dotycząca zdalnej dyskusji publicznej
Zgłaszanie uwag – do 15 grudnia
Każdy, kto kwestionuje ustalenia przyjęte w projekcie planu miejscowego może wnieść swoje uwagi.
Należy je złożyć do Prezydenta Miasta Gdańska w formie:
- papierowej na adres:
Biuro Rozwoju Gdańska
Wały Piastowskie 24, IV piętro
80-855 Gdańsk - lub elektronicznej, w szczególności za pomocą poczty elektronicznej, na adres email: brg@brg.gda.pl lub przez platformę ePUAP.
Uwaga musi zawierać imię i nazwisko albo nazwę firmy oraz adres zamieszkania albo siedziby.
Ostateczny termin zgłaszania uwag mija 15 grudnia 2021 r.
21 dni na rozpatrzenie uwag
Uwagi do projektu planu są rozpatrywane przez Prezydenta Miasta Gdańska w terminie 21 dni od dnia upływu terminu ich składania. Rozpatrzenie uwag zostanie opublikowane na stronach internetowych Biura Rozwoju Gdańska, Biuletynu Informacji Publicznej BRG oraz Biuletynu Informacji Publicznej Gdańska.