Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Zdjęcie portretowe: Patryk Rosiński

Patryk Rosiński
Urząd Miejski w Gdańsku

Data publikacji 11:30

Solidarność terytorialna – pomorskie praktyki lokalne i regionalne

W sobotę, 16 października w Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie odbędzie się spotkanie regionalne, które włącza się w cykl wydarzeń "Solidarni w rozwoju". Jednym z celów jest zwrócenie uwagi na znaczenie solidarności terytorialnej, jako jednego z najważniejszych wyzwań stojących przed społecznościami lokalnymi i regionalnymi, ale też przed Polską.

Zróżnicowanie sytuacji zauważalnej w skali Pomorza, każe zadać pytanie: jak realizować politykę rozwojową, aby społeczeństwo stawało się bardziej solidarne, dystanse i podziały się nie pogłębiały, a z efektu synergii mogli korzystać wszyscy mieszkańcy?

Zapraszamy do dyskusji na ten temat, kładąc jednocześnie silny nacisk na prezentację praktycznych działań, projektów i inicjatyw, które już dziś pokazują, że solidarny rozwój jest możliwy, a współpraca może przynosić korzyści wszystkim. Regionalne spotkanie w sobotę, 16 października w Tczewie będzie okazją do tego, aby osoby reprezentujące różne środowiska: edukację i kulturę, biznes i samorząd, uczelnie i organizacje pozarządowe mogli poznać własne doświadczenia, podzielić się nimi oraz wspólnie zastanowić się, jak wzmacniać podmiotowość, sprawczość i skłonność do współpracy w społeczeństwie. Tym samym – jak uczynić go bardziej solidarnym.

Rejestracja na wydarzenie jest darmowa i dostępna na stronie wydarzenia. Pełen program spotkania dostępny jest w załączniku.