Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Zdjęcie portretowe: Patryk Rosiński

Patryk Rosiński
Urząd Miejski w Gdańsku

Data publikacji 09:30

Śpiesz się i spisz się nawet w nocy

To ostatni moment na to, aby spisać się w Narodowym Spisie Powszechnym. Ten potrwa jeszcze tylko do 30 września. Dlatego Gdańsk wraz z Urzędem Statystycznym, organizują „Noc spisową”.

W sobotę, 25 września wszyscy, którzy nie zdążyli się jeszcze spisać, będą to mogli zrobić w Urzędzie Miejskim w Gdańsku przy ul. Nowe Ogrody 8/12. Będą tam dyżurować rachmistrzowie spisowi, którzy pomogą każdemu spełnić ten obowiązek. Punkt otwarty będzie od godz. 8.00 do 24.00.

Dodatkowo tego samego dnia uruchomiony zostanie mobilny punkt spisowy w Forum Gdańsk przy ul. Targ Sienny 7. Punkt będzie zlokalizowany na poziomie „0” na mostku w godz. 10.00 - 18.00.

Spis odbywa się raz na 10 lat i dotyczy każdej osoby mieszkającej stale, bądź czasowo na terenie Polski. Uczestnictwo w Narodowym Spisie jest obowiązkowe, a jego podstawową formą udziału jest samospis internetowy przez aplikację na stronie spis.gov.pl/

„Spisz się w dzielnicach Gdańska” – bardzo duże zainteresowanie

Przypominamy również, że Gdańsk wraz z Radami Dzielnic oraz Urzędem Statystycznym prowadzi akcję: „Spisz się w dzielnicach Gdańska”. W okresie pomiędzy 17.08 a 27.09, w każdej dzielnicy Gdańska, w poszczególnych dniach i wyznaczonych godzinach mieszkańcy mogą przyjść do siedziby rady Dzielnicy, w której dyżurują rachmistrzowie spisowi.

Jako że główną metodą spisu jest tzw. samospis elektroniczny, akcja jest skierowana głównie do gdańskich Seniorek i Seniorów, którzy mogą mieć problemy, aby samodzielnie dokonać spisu. Do akcji dołączył również ZUS, w którego trzech placówkach również można dokonać spisu.

Harmonogram akcji na najbliższe dni w dzielnicach oraz w ZUS,  dostępny jest w załączniku.

Przy okazji spisu działa też Mobilne Centrum Obsługi Karty Mieszkańca, które każdego dnia będzie można zobaczyć w innej dzielnicy Gdańska. Na miejscu załatwisz wszystkie najważniejsze sprawy związane z Kartą Mieszkańca. Bez kolejek, bez umawiania, w Twojej dzielnicy.

Do 30 września włącznie działają również specjalnie przygotowane stanowiska w Urzędzie Miejskim w Gdańsku przy ul. Nowe Ogrody 8/12 oraz przy ul. Partyzantów 74 (stanowiska czynne w godzinach pracy Urzędu, rezerwacji wizyty można dokonać samodzielnie na stronie https://www.gdansk.pl/rezerwacja lub dzwoniąc do Gdańskiego Centrum Kontaktu pod całodobowy numer telefonu: 58 52 44 500, można też przyjść bez konieczności umawiania). Do swojej siedziby zaprasza również Urząd Statystyczny w Gdańsku przy ul. Danusi 4 (ze stanowiska można skorzystać od poniedziałku do piątku w godz. 7:00-15:00, wizyta nie wymaga wcześniejszego umówienia).