Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Agnieszka Zakrzacka
Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

Data publikacji 12:01

Basen już otwarty

Niecały rok trwał generalny remont basenu przy SP 42 przy ul. Czajkowskiego. Już od poniedziałku, 20 września można korzystać z pływalni. Koszt modernizacji to 7,2 mln zł. Równolegle kończy się termomodernizacja budynku szkoły.

Basen ma 25 metrów długości. Cała powierzchnia użytkowa budynku to ponad 1,8 tys. metrów kw. W zakresie inwestycji znalazło się wykonanie wewnętrznej instalacji teletechnicznej, instalacja monitoringu i nagłośnienia. Wyremontowany został także węzeł ciepła i elektryka oraz instalacja wodno-kanalizacyjna.

Kończą się też prace termomodernizacyjne szkoły. Budynek jest docieplony, wymienione zostały okna i drzwi. Ponadto przebudowywane jest także wejście do szkoły wraz ze schodami i balustradami. Jest również montowana instalacja ciepłownicza. Szkoła zyska również nowe oświetlenie zewnętrzne. Termomodernizacja zakończy się w IV kwartał 2021 r.

Łączna wartość umowy na ponad 17,1 mln złotych.

Termomodernizacja jest częścią programu kompleksowej termomodernizacji placówek oświatowych w Gdańsku, który zyskał dofinansowanie z Unii Europejskiej. Natomiast basen wyremontowany był w ramach programu modernizacji basenów, z tego projektu gruntownie remontowane są również baseny w SP nr 2 ul. Marusarzówny 10 i Zespole Szkół Kreowania Wizerunku ul. Prezydenta Kaczyńskiego.