Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Adrianna Witczak - Bielawska
Gdański Ogród Zoologiczny

Data publikacji 12:27

Nowy rok szkolny - nowa oferta edukacyjna w gdańskim ZOO

Edukacja przyrodnicza to jedna z kluczowych misji ogrodów zoologicznych na całym świecie. To właśnie zoo stanowi miejsce pierwszego kontaktu z dzikimi zwierzętami dla większości dzieci i młodzieży. Poprzez edukację ogród zoologiczny może propagować ideę ochrony dzikich gatunków i ich roli w ekosystemach, uwrażliwiać na piękno przyrody, a także uświadamiać młodsze pokolenia o wpływie działalności człowieka na planetę. To kluczowe punkty, którymi kieruje się gdańskie zoo podczas swoich zajęć.

ZOO Gdańsk zaprasza nauczycieli do zapisywania swoich klas na zajęcia edukacyjne. Lekcje skierowane są do dzieci przedszkolnych oraz szkół podstawowych. Do wyboru są cztery tematy, w zależności od grupy wiekowej.

Aby wziąć udział w zajęciach, należy:

- wybrać dogodny termin - zajęcia edukacyjne odbywają się cały rok, w dni powszednie od godz. 9.30 oraz 11.00

- wybrać temat zajęć - dla grup przedszkolnych – Rymowane ZOO, dla szkół podstawowych – Tropem zwierząt Afryki, Pogadajmy o ptakach oraz Supermoce wśród zwierząt

- zarezerwować termin spotkania telefonicznie +58 552 00 41 wew 122 lub mailowo pod adresem edukacja@zoo.gda.pl

Spotkania odbywają się na świeżym powietrzu, w obecności edukatora, w bliskości ze zwierzętami.

Z kolei dla uczniów potrzebujących dawki aktywizacji, ZOO Gdańsk przygotowało grę terenową, która łączy edukację i rywalizację. Jest to świetna okazja do ponownego zintegrowania klasy. Przed przybyciem należy wydrukować kartę pracy i mapkę pomocniczą we własnym zakresie. Po zakończonej grze edukator podsumowuje zabawę i wręcza drobny upominek dla uczestników.

Więcej informacji na temat oferty edukacyjnej ZOO Gdańsk na stronie ZOO w zakładce edukacja.