Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Zdjęcie portretowe: Zygmunt Gołąb

Zygmunt Gołąb
Zarząd Transportu Miejskiego

Data publikacji 12:23

Dojazd na uroczystości na Westerplatte w dniu 01.09.2021 r.

Na odbywające się 1 września na Westerplatte obchody związane w wybuchem II Wojny Światowej, będzie można dojechać bezpłatną komunikacją miejską. Uczestnicy mogą skorzystać z 15 specjalnych linii autobusowych.

15 bezpłatnych linii dowozowych (numery linii od W1 do W15) i 1 odwozowa - W58 uruchomionych zostanie w środę 01.09.2021 r. w związku z uroczystościami 82. rocznicy wybuchu drugiej wojny światowej na Westerplatte. Z powodu zamknięcia pętli Westerplatte, do około godz. 09:00 przystankiem końcowo-początkowym dla autobusów linii 106 i 138 będzie „Przystań Żeglugi” 02.

Linie W1 - W15 i W58

Autobusy tych linii, w większości przegubowe, zabierać będą pasażerów z różnych krańców miasta i dowozić na Westerplatte. Tam wszystkie autobusy będą czekać do zakończenia uroczystości i jako linia W58 trasą do Wrzeszcza PKP przez Przeróbkę – Dworzec Główny – al. Zwycięstwa umożliwią powrót uczestnikom uroczystości.

Wybrane linie będą obsługiwane przez dwa pojazdy jednocześnie. Wszystkie autobusy dojadą na Westerplatte między godz. 03:35 a godz. 03:55.

Trasy i godziny odjazdów z przystanków początkowych poszczególnych linii:

Linia W1 Górki Zachodnie (odj. godz. 03:11) – Łowicka – Kępna – Sówki – Stryjewskiego – Budzysza – Sucharskiego – Westerplatte.

Linia W2 Dworzec Główny (odj. godz. 03:11) - Podwale Grodzkie - Wały Jagiellońskie - Podwale Przedmiejskie – Siennicka – Lenartowicza - Sucharskiego – Westerplatte.

Linia W3 Przegalina (odj. godz. 03:00) – Przegalińska – Świbnieńska – Boguckiego – Turystyczna – Nadwiślańska – Górki Wschodnie – Nadwiślańska – Sobieszewska – Główna – Elbląska - Sucharskiego – Westerplatte.

Linia W4 Orunia Równa (odj. godz. 03:07) – Równa – Sandomierska – Olszyńska – Miedza – Łanowa – Ścieżki – Bratki – Na Szańcach – Olszynka-Szkoła – Na Szańcach – Osiedle – Opłotki – Elbląska – Sucharskiego – Westerplatte.

Linia W5 Św. Wojciech (odj. godz. 02:59) – Trakt Św. Wojciecha – zajazd na ul. Starogardzką – Trakt Św. Wojciecha – Toruńska – Łąkowa – Podwale Przedmiejskie – Siennicka – Lenartowicza - Sucharskiego – Westerplatte.

Linia W6 Olimpijska (odj. godz. 03:00) – Ofiar Grudnia 70 – Wielkopolska – Przebiśniegowa - Niepołomicka – Pastelowa – Kolorowa – Srebrna – Kampinoska – Niepołomicka – Świętokrzyska – Platynowa – Orunia Górna - Uranowa – Krzemowa – Platynowa – Małomiejska - Trakt Św. Wojciecha - Okopowa – Podwale Przedmiejskie – Siennicka – Lenartowicza - Sucharskiego – Westerplatte.

Linia W7 Bysewo (odj. godz. 02:54) – Budowlanych – Nowatorów – Kartuska – Otomińska – Goplańska – Kiełpino Górne – Goplańska – Otomińska – Armii Krajowej – Kartuska Północna – Kartuska – Źródlana – Kartuska – Nowe Ogrody – Hucisko – Wały Jagiellońskie - Podwale Przedmiejskie – Siennicka – Lenartowicza - Sucharskiego – Westerplatte.

Linia W8 Jaworzniaków (odj. godz. 02:54) – Guderskiego – Świętokrzyska – Bergiela – zajazd Zakoniczyn - Porębskiego – Bergiela – Świętokrzyska – Havla – Wilanowska – Witosa – Sikorskiego – Armii Krajowej – Podwale Przedmiejskie – Siennicka – Lenartowicza – Sucharskiego – Westerplatte.

Linia W9 Jaworzniaków (odj. godz. 02:59) – Guderskiego – Czermińskiego – Przywidzka – Jabłoniowa – Ujeścisko – Warszawska - Piotrkowska – pętla Jeleniogórska - Piotrkowska – Warszawska – Łódzka – Havla – Wilanowska – Witosa – Cienista – Worcella – Styp-Rekowskiego – Reformacka - Stoczniowców - Zaroślak - Trakt Św. Wojciecha – Podwale Przedmiejskie – Siennicka – Lenartowicza - Sucharskiego – Westerplatte.

Linia W10 Port Lotniczy (odj. godz. 03:00) – Słowackiego – Złota Karczma – Słowackiego – Żołnierzy Wyklętych – Dmowskiego – Wrzeszcz PKP – Lendziona – Grunwaldzka – Żołnierzy Wyklętych – Hynka – Jana Pawła II – Czarny Dwór – Płażyńskiego - Sucharskiego – Westerplatte.

Linia W11 Osowa PKP (odj. godz. 02:57) – Barniewicka – Junony – Wodnika – Spacerowa – Stary Rynek Oliwski – Opata Rybińskiego – Grunwaldzka – Pomorska – Chłopska – Obrońców Wybrzeża – Czarny Dwór – Hallera – Dworska – PCK – Gdańska – Krasickiego – Wyzwolenia – Marynarki Polskiej – Wolności – Władysława IV – Wyzwolenia – Marynarki Polskiej - Płażyńskiego - Sucharskiego – Westerplatte.

Linia W12 Oliwa Pętla Tramwajowa (odj. godz. 02:55) – Obrońców Westerplatte – Wita Stwosza – Wojska Polskiego – Grunwaldzka – Zwycięstwa – Błędnik – Podwale Grodzkie - Wały Jagiellońskie - Podwale Przedmiejskie – Siennicka – Lenartowicza - Sucharskiego – Westerplatte.

Linia W13 Jasień PKM (odj. godz. 02:54) – Andersa – Myśliwska – Nowa Wołkowyska – Adamowicza – Bulońska – Rakoczego – Jaśkowa Dolina – Piecewska – Beethovena – Suchanino (jak linia 199) – Powstańców Warszawskich - Nowe Ogrody – Hucisko – Wały Jagiellońskie - Podwale Przedmiejskie – Siennicka – Lenartowicza – Sucharskiego – Westerplatte.

Linia W14 Niedźwiednik (odj. godz. 02:57) – Góralska – Potokowa – Rakoczego – Jaśkowa Dolina – Wileńska (Os. A) – Jaśkowa Dolina – Piecewska – Beethovena (jak linia 130) – Powstańców Warszawskich - Nowe Ogrody – Hucisko – Wały Jagiellońskie - Podwale Przedmiejskie – Siennicka – Lenartowicza – Sucharskiego - Westerplatte.

Linia W15 Czyżewskiego (odj. godz. 02:57) – Cystersów – Stary Rynek Oliwski – Opata Rybińskiego – Grunwaldzka – Piastowska – Droszyńskiego – Oliwa PKP – Bora Komorowskiego – Chłopska – Jagiellońska – Kaczyńskiego – Kołobrzeska – Rzeczypospolitej – Legionów – Kościuszki – Kochanowskiego – Uczniowska - Płażyńskiego - Sucharskiego – Westerplatte.

Linia W58

Westerplatte – Sucharskiego – Lenartowicza – Siennicka – Podwale Przedmiejskie – Wały Jagiellońskie – Podwale Grodzkie – Błędnik - al. Zwycięstwa – Miszewskiego – Zator-Przytockiego – Dmowskiego – Wrzeszcz PKP. Zatrzymywać się będą na wszystkich przystankach, oprócz przystanku „Przystań Żeglugi” 02.