Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Zdjęcie portretowe: Marta Formella

Marta Formella
Urząd Miejski w Gdańsku

Data publikacji 13:16

Zrób zdjęcie łąki kwietnej i wygraj nagrody

Ozdabiają przestrzeń miasta i mają pozytywny wpływ na środowisko. Teraz fotografując je można wygrać nagrody. W mediach społecznościowych wystartował konkurs na najpiękniejsze zdjęcie gdańskich łąk kwietnych. Na zwycięzców czekają zestawy gadżetów.

Konkurs zorganizowany facebooku Gdańska trwa na do 30 września 2021 roku. Aby wziąć w nim udział należy w komentarzu pod konkursowym postem wrzucić zdjęcie gdańskiej łąki kwietnej. Jeden uczestnik może przesłać odpowiedź tylko jeden raz. Dodatkowo, należy dopisać potwierdzenie zapoznania się z regulaminem konkursu.

Autorzy najlepszych zdjęć otrzymają nagrody:

  • I miejsce – zestaw gadżetów o wartości 300 zł brutto; 
  • II miejsce – zestaw gadżetów o wartości 250 zł brutto; 
  • III miejsce – zestaw gadżetów o wartości 200 zł brutto. 

Regulamin konkursu.

Piękne i pożyteczne

Gdańskie tereny zielone z powodzeniem upiększają krajobraz miasta. Obok miejskich parków, trawników czy ukwieconych skwerów, gdańszczanki i gdańszczanie mogą też korzystać z uroków wielu kolorowych, kwietnych łąk. Konkurs ma na celu m.in. promowanie miejskich łąk kwietnych jako wartościowego i estetycznego elementu zieleni miejskiej.

Łąki kwietne i wysokie trawy zatrzymują więcej wilgoci niż klasyczny trawnik i zapobiegają wysychaniu gleby. Pełnią też funkcję zwiększania retencji i bioróżnorodności. Balansują kwestie temperatury i przyciągają liczne owady. Łąkę kwietną może tworzyć nawet 60 gatunków różnych roślin, to nie tylko urozmaica estetykę krajobrazu, ale także obniża temperaturę powietrza i zwiększa bioróżnorodność.