Marta Formella
Urząd Miejski w Gdańsku
Data publikacji 11:00
Koncert „pod blokiem” przy Wajdeloty
Plenerowy, akustyczny koncert w urokliwym Wrzeszczu to pomysł na miłe spędzenie czwartkowego popołudnia. 15 lipca, o godz. 18.30, przy rondzie Guntera Grassa wystąpi Mateusz Grędziński, zwycięzca 7. edycji The Voice of Poland. Wydarzenie jest bezpłatne. Projekt dofinansowano w ramach gdańskich grantów na kulturę.
- Czas pandemii był szczególnie trudny dla branży koncertowej, a my słuchacze tęskniliśmy za wspólnym przeżywaniem muzyki - mówi Dariusz Wieczorek z Fundacji EMANDI, organizującej wydarzenie. - Kalendarium koncertowe powoli się wypełnia, ale w Gdańsku, we Wrzeszczu, przy rondzie Guntera Grassa będzie można wysłuchać magicznego głosu Mateusza Grędzińskiego… wychylając się przez okno, bądź przechodząc przypadkiem chodnikiem - dodaje.
Mateusz Grędziński to wszechstronny artysta obdarzony wyjątkowym głosem. Wokalista, muzyk, autor muzyki i tekstów do swoich piosenek. Miłośnik kameralnych akustycznych brzmień... ale również występów na dużych scenach. Czerpie energię i przyjemność z występów na żywo. Swoim uśmiechem, sposobem bycia i naturalnością na scenie zdążył zaskarbić sobie sympatię polskiej publiczności, która wybrała go jako zwycięzcę 7. edycji The Voice of Poland.
Muzyk w 2017 roku, dzięki kontraktowi z Universal Music Polska, wydał singiel „Obietnice”, za którego tekst odpowiedzialny jest Andrzej Piaseczny, a za muzykę Krzysztof Pszona oraz producenci ze Szwecji. Singiel "Czarne Chmury" wydał razem z producentem muzycznym i raperem Liberem. Jego piosenki można usłyszeć w rozgłośniach radiowych, a artysta przygotowuje kolejne single oraz muzykę na swój pierwszy solowy album.
Mateuszowi będzie podczas koncertu towarzyszył Martin Polak. Gitarzysta współpracujący z londyńską wytwórnią Atlantic Records, mającą pod swoimi skrzydłami takich artystów, jak Ed Sheeran, Dua Lipa czy Coldplay.
Koncert jest pierwszym z dwóch organizowanych przez Fundację EMANDI, dofinansowanych przez Gminę Miasta Gdańska w ramach grantów kulturalnych. Celem projektu jest deinstytucjonalizacja kultury, zwiększanie zakresu kultury tworzonej oddolnie, samodzielne organizowanie czasu wolnego, nowe sposoby ujmowania kultury i uczestnictwa w niej.