Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Alicja Mongird
Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot

Data publikacji 14:00

#MobilnaMetropolia w Trójmieście

Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot zaprasza na ostatnie już warsztaty online, na których mieszkańcy Trójmiasta będą mogli przedstawić swoje propozycje poprawy funkcjonowania transportu. Spotkania pod hasłem #MobilnaMetropolia rozpoczęły się w połowie maja i objęły mieszkańców wszystkich metropolitalnych powiatów. Zebrane dane posłużą do opracowania Planu Zrównoważonej Mobilności dla metropolii (tzw. SUMP). Spotkanie dla mieszkańców Gdańska, Gdyni i Sopotu już jutro o godz. 17.00. 

Bezpieczny, tani i wygodny, ale też przyjazny dla środowiska i zdrowia mieszkańców. W dużych aglomeracjach, takich jak Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot (OMGGS), mieszkańcy mają docierać do celu szybko, ale bezpiecznie i bez szkody dla otoczenia. Podobnie jest z dostarczaniem towarów. Aby sprostać tym wyzwaniom, potrzebny jest Plan Zrównoważonej Mobilności Miejskiej (SUMP).

- Nad takim planem pracuje OMGGS wraz z grupą ekspertów – mówi Karolina Orcholska koordynator SUMP. - Szybko rozrastające się aglomeracje, jak OMGGS, potrzebują przemyślanych rozwiązań, które połączą potrzebę sprawnego transportu publicznego z ochroną środowiska i zdrowia mieszkańców. W tym roku weszliśmy w decydującą fazę prac, w którą angażujemy mieszkańców metropolii. Działamy w myśl zasady: planujemy z ludźmi i dla ludzi. 

Spotkania z mieszkańcami wszystkich powiatów OMGGS

Warsztaty konsultacyjne online trwają od maja. Rozmawiamy o potrzebach transportowych i komunikacyjnych w każdym z powiatów OMGGS. Za nami 8 takich spotkań. Ostanie - dla mieszkańców Trójmiasta - odbędzie się 17 czerwca o godz. 17.00.

- Spotkania trwają około 2 godzin, pracujemy w kilku zespołach. W każdym z nich przez około kwadrans wspólnie z moderatorami rozmawiamy m.in. o transporcie zbiorowym, o przemieszczaniu się pieszo, na rowerze lub samochodem, poruszymy też tematy parkowania, bezpieczeństwa, transportu towarów, zarządzanie mobilnością i wizji rozwoju transportu - dodaje Karolina Orcholska.

Rejestracja w mniej niż minutę

Aby wziąć udział w warsztatach, wystarczy się zarejestrować klikając w poniższy link. Rejestracja nie zajmuje więcej niż minutę. Każdy z zarejestrowanych otrzyma zwrotną informację mailową wraz z linkiem na warsztaty.

17 czerwca - Trójmiasto (Gdańsk, Gdynia i Sopot) 

Linki