Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Zdjęcie portretowe: Marta Formella

Marta Formella
Urząd Miejski w Gdańsku

Data publikacji 15:58

Rusza kino z najpiękniejszym widokiem w mieście

Nieco szybciej niż co roku, czyli już 16 czerwca oraz z większą ilością pokazów rusza najpiękniejsze kino plenerowe w Gdańsku. Przez całe wakacje, na dachu Teatru Szekspirowskiego, odbędą się 33 seanse. Każdy wielbiciel kina znajdzie w programie coś dla siebie.

Pokazy inspirowane są słynnymi projekcjami filmowymi „Rooftop cinema”, które odbywają się od wielu lat na dachach budynków Nowego Jorku. Seanse z widokiem na dachy gdańskich kamienic organizuje Stowarzyszenie Kulturalne „Hamulec Bezpieczeństwa”, a projekt współfinansowany jest ze środków miasta.

Uczta kinomana

- W tym roku ponownie zaprezentowane zostaną najciekawsze filmy ubiegłych lat, które zdobyły nagrody i wyróżnienia na najważniejszych światowych festiwalach filmowych, takich jak Berlinale, Cannes, Sundance czy Wenecja. Pojawią się też filmy o charakterze wielkomiejskim, których akcja rozgrywa się w wielkich metropoliach oraz filmowe powtórki z Nowym Jorkiem w tle – mówi Anna Kądziela-Grubman, prezes Stowarzyszenia Kulturalnego Hamulec Bezpieczeństwa. - W ten sposób w programie znalazły się wielkomiejskie obrazy: „Frances Ha” Noah Baumbacha oraz „Tylko Kochankowie Przeżyją” Jima Jarmuscha, dystopijny brytyjski „High Rise” Bena Wheatleya, roztańczona „Ema” Pablo Laraina z Chile a także bardzo osobiste i kameralne „Zabij to i wyjedź z tego miasta” Mariusza Wilczyńskiego.

Program Kina na Szekspirowskim to również filmy, które na przestrzeni ostatnich miesięcy pojawiały się na chwilę w kinach w przerwach pomiędzy kolejnymi lockdownami i których widzowie mogli nie mieć okazji zobaczyć na dużym ekranie: „Palm Springs” Maxa Barbakowa, „Sound of Metal” Dariusa Mardera, „Tylko zwierzęta nie błądzą” Dominika Molla, „Kłamstewko” Lulu Wang.

Ze względu na ograniczenia miejsc na widowni większość filmów zagrana zostanie dwukrotnie w różnych terminach a nowością w tym roku będą na koniec sierpnia pokazy pełnometrażowych animacji z partnerskiego festiwalu Animafest Gdańsk, czyli 7. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych w Gdańsku. W sumie przez całe wakacje odbędą 33 pokazy filmowe z zachowaniem procedur bezpieczeństwa i rygoru sanitarnego.

Szczegółowy program pokazów filmowy można sprawdzić na stronie wydarzenia - Kino na Szekspirowskim

program grafika

Program w wersji tekstowej dostępny jest w załączeniu. 

W przypadku deszczowej prognozy pogody wybrany seans będzie przekładany na inny termin.

Bilety tylko online

W sprzedaży są dostępne są już bilety na pokazy na dachu/tarasie. Udostępniono także możliwość kupienia biletów na parterze, na dziedzińcu - ich zakup sugerowany jest dopiero wtedy, jak wyczerpie się pula na dachu. W 2021 roku w związku z ograniczeniami w działalności kin i teatrów widownia będzie liczyła tylko 50% dostępnych miejsc. Jeżeli w trakcie sezonu będą zmieniały się regulacje – liczba miejsc będzie na bieżąco aktualizowana.

Bilety w cenie 14 zł będzie można nabyć wyłączenie w sprzedaży onlineNa miejscu nie będzie działać kasa. 

Więcej informacji o seansach i zakupie biletów można znaleźć na stronie www.KinoNaSzekspirowskim.pl

Pokazy organizuje Stowarzyszenie Kulturalne „Hamulec Bezpieczeństwa”, a projekt współfinansowany jest ze środków miasta. Głównym partnerem jest Gdański Teatr Szekspirowski.