Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Anna Dobrowolska
Gdańskie Autobusy i Tramwaje

Data publikacji 08:30

Kobieca strona GAiT. Pracuj z nami! Spółka zaprasza kobiety za stery pojazdów komunikacji miejskiej

Za sterami pojazdów Gdańskich Autobusów  i Tramwajów zasiadają obecnie 133 panie – 99 motorniczych i 34 kierowczynie. Choć z roku na rok aplikujących na te stanowiska pań przybywa, wciąż o pracę tę w większości aplikują panowie. Gdańskie Autobusy i Tramwaje postanowiły zmienić ten trend. „Kobieca strona GAiT. Pracuj z nami!” - pod takim hasłem rusza kampania adresowana do kobiet - przyszłych motorniczych i kierowczyń!

- Przez cały rok prowadzimy rekrutację na stanowiska kierowców i motorniczych. Choć z roku na rok aplikujących na te stanowiska pań przybywa, wciąż o pracę tę w większości aplikują panowie. Tymczasem panie pracujące w GAiT doskonale sprawdzają się w roli kierowniczyń i motorniczych, i co ważne, ze swojej pracy są naprawdę zadowolone – mówi prezes GAiT Maciej Lisicki. - Dlatego postanowiliśmy nie czekać biernie aż ten trend się zmieni i więcej kobiet aplikować będzie na stanowiska prowadzących pojazdy komunikacji miejskiej, i zaprosić panie do współpracy. Adresujemy naszą ofertę do pań, które być może o tym już kiedyś myślały, czy którym przeszło to przez myśl na przykład na widok kobiety za sterami autobusu czy tramwaju, ale także do tych, które dotąd jeszcze tego nie rozważały, a chcą w swoim zawodowym życiu jakieś zmiany i nowych wyzwań. Co istotne, by aplikować na stanowisko kierowczyni, czy motorniczej w Gdańskich Autobusach i Tramwajach, nie trzeba posiadać niezbędnych uprawnień, można je zdobyć na przygotowanych przez nas bezpłatnych kursach – dodaje prezes GAiT.

Gdańskie Autobusy i Tramwaje to firma o ugruntowanej pozycji - 2021 roku uznana za najlepszego pracodawcę w Polsce w kategorii transport i logistyka, w rankingu magazynu Forbes.

- Jesteśmy największą firmą komunikacyjną na Pomorzu. Zatrudniamy ponad 800 kierowców
i motorniczych. Tworzymy silny i zgrany zespół, który składa się z osób wyjątkowych i kompetentnych. Naszym celem jest zagwarantowanie gdańszczanom bezpieczeństwa i komfortu podróży, a naszym pracownikom dobrych warunków pracy, w której będą się spełniać – podkreśla prezes GAiT.

W ramach kampanii „Kobieca strona GAiT. Pracuj z nami” na przystankach autobusowych pojawiły się plakaty, komunikaty wyświetlane będą także na ekranach w naszych pojazdach. Na stronie internetowej Gdańskich Autobusów i Tramwajów uruchomiona została specjalna podstrona dedykowana paniom zainteresowanym pracą w GAiT. Zapraszamy także do odwiedzania mediów społecznościowych spółki.

- Mamy szczerą nadzieję, że nasze działania zaowocują nowymi członkiniami załogi GAiT -  mówi prezes Gdańskich Autobusów i Tramwajów.