Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Nowa Olchowa
Zdjęcie portretowe: Aneta Niezgoda

Aneta Niezgoda
Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

Data publikacji 08:48

Rusza przetarg na budowę Nowej Olchowej

Ogłoszono przetarg na budowę Nowej Olchowej. Droga połączy ul. Kartuską z ul. Cedrową. Prace mają potrwać 7 miesięcy od daty podpisania umowy.

Na tę inwestycję czeka spora liczba mieszkańców Gdańska. Nowa Olchowa połączy ulicę Kartuską z ulicą Cedrową, dzięki czemu znacznie usprawni się ruch pojazdów w okolicy i zmniejszą się korki. Nowa Olchowa będzie rozpoczynać się na wysokości nr 312 i 308 B przy ul. Kartuskiej, dalej wzdłuż budynków przy ul. Migdałowej włączy się w ul. Cedrową śladem ul. Migdałowej. Ulica będzie miała jedną jezdnię z dwoma pasami ruchu.

Oprócz jezdni przewidziano budowę obustronnego chodnika, oświetlenia i odwodnienia drogi. Ponadto przebudowana zostanie sieć wodociągowa i gazowa. Wzdłuż ulicy pojawią się także ławki i kosze na śmieci oraz wiaty przystankowe. Realizacja inwestycji ma potrwać 7 miesięcy od daty podpisania umowy. Oferty w przetargu mamy poznać pod koniec kwietnia.

Inwestycja będzie realizowana w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego, ze środków Gminy Miasta Gdańska i spółki „Cedrowa” Sp. z o.o.