Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Zdjęcie portretowe: Aneta Niezgoda

Aneta Niezgoda
Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

Data publikacji 12:58

W Nowym Porcie powstanie przyszkolne boisko

Do końca tygodnia zostanie ogłoszony przetarg na budowę boiska przy Szkole Podstawowej nr 55 przy ul. Wolności. Prace mają potrwać 14 miesięcy od daty podpisania umowy.

W przyszłym roku Nowy Port zyska nowe wielofunkcyjne boisko, które powstanie na terenie Szkoły Podstawowej nr 55.  Przy ul. Wolności oprócz boiska wielofunkcyjnego z nawierzchnią poliuretanową, wykonane zostanie także trawiaste boisko do gry w piłkę nożną oraz bieżnia i skocznia do skoku w dal. Tuż obok wybudowane zostaną niewielkie trybuny. Powstaną również ścieżki dla pieszych. Zadanie przewiduje zagospodarowanie terenów zielonych. Prace mają potrwać 14 miesięcy od daty podpisania umowy. Otwarcie ofert planowane jest na koniec marca 2021 r.

W II kwartale 2021 zakończą się prace przy budowie boiska wielofunkcyjnego na terenie Zespołu Energetycznych przy ul. Reja. W ramach tej inwestycji przewidziano także budowę siłowni zewnętrznej, oświetlenia i montaż elementów małej architektury. Przebudowane zostanie również dojście do boiska. Wykonawcą prac jest firma Elsik, która za realizację zadania otrzyma nieco ponad 1 mln złotych.