Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Wystawa zdjęć Chrisa Niedenthala - Dominik Paszliński
Zdjęcie portretowe: Marta Formella

Marta Formella
Urząd Miejski w Gdańsku

Data publikacji 12:24

Planowane otwarcie części miejskich instytucji kultury

Decyzją rządu od 1 lutego, w reżimie sanitarnym, mogą otworzyć się dla zwiedzających muzea i galerie sztuki. Sprawdź, jak będą funkcjonowały i co oferują odwiedzającym miejskie instytucje kultury – Muzeum Gdańska, Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia i Gdańska Galeria Miejska. 

Już w przyszłym tygodniu będzie można osobiście odwiedzić kilka z gdańskich instytucji kultury. We wszystkich z tych miejsc obowiązują obostrzenia sanitarne, limit miejsc i obowiązek zakrywania ust i nosa.  

Muzeum Gdańska od 4 lutego ze zmienionymi godzinami otwarcia

Pięć oddziałów Muzeum Gdańska otworzy się z dniem 4 lutego br. Do dyspozycji zwiedzających zostaną oddane wystawy stałe czynne według nowego harmonogramu i aktualnych wytycznych sanitarnych.

Zwiedzać będzie można wystawy stałe Ratusza Głównego Miasta, Dworu Artusa, Domu Uphagena, Muzeum Poczty Polskiej w Gdańsku oraz Muzeum Bursztynu. To ostatnie będzie otwarte do 31 marca br. w związku z przenosinami do nowej siedziby, czyli Wielkiego Młyna.

Godziny otwarcia

  • poniedziałek: 10.00-16.00
  • wtorek: nieczynne
  • środa-niedziela 10.00-16.00

W środy zwiedzanie wystaw Muzeum Gdańska jest bezpłatne. 

Szczegółowe informacje dotyczące nowego harmonogramu dostępne są w osobnym komunikacie

Informacje porządkowe o limitach osób w pomieszczeniach kasowych i salach obiektów będą dostępne w kasach poszczególnych oddziałów.

Otwarte trzy oddziały Gdańskiej Galerii Miejskiej: GGM 1 (ul. Piwna) i GGM2 (ul. Powroźnicza) i 4G (ul. Szeroka 34/35, 36, 37)

GGM zaprasza zwiedzających na Gdańskie Biennale Sztuki 2020.

Biennale to okazja, aby zaprezentować jednocześnie twórczość kilkudziesięciu artystów mieszkających i tworzących w województwie pomorskim. Ta twórcza konfrontacja różnych postaw artystycznych, technik, a także reprezentantów różnych pokoleń ma w założeniu ożywienie oraz integrację środowiska twórców. Tak duże spektrum prezentacji najczęściej premierowych prac jest też doskonałą okazją do uchwycenia najświeższych tendencji i kierunków w sztukach wizualnych uprawianych przez pomorskich artystów. Warto również zaznaczyć ogromne zainteresowanie widzów, obserwowane przy poprzednich edycjach Biennale. Wspomniana już szeroko rozumiana różnorodność prezentowanych dzieł przekłada się także na zróżnicowanie odbiorców odwiedzających konkursową wystawę.

Godziny otwarcia

  • poniedziałek - nieczynne
  • wtorek (od 2 lutego) - niedziela: 12.00-18.00  

Instytucja zaprasza także wirtualne oprowadzanie kuratorskie po wystawie Gdańskie Biennale Sztuki 2020 w swoich trzech oddziałach:

• 1.02.2021 (poniedziałek), godz. 18:00, 4G
• 3.02.2021 (środa), godz. 18:00, GGM1
• 5.02.2021 (piątek), godz. 18:00, GGM2

Transmisje na żywo odbędą się na profilu GGM FACEBOOK i na kanale GGM YOUTUBE.

Więcej informacji na stronie www.GGM.gda.pl

Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia

CSW ŁAŹNIA 2 w Nowym Porcie zaprasza na wystawę "Sensory Orders"

Sensory Orders” („Porządki zmysłów”) to wystawa prezentująca dwadzieścia dziewięć prac, które stanowią artystyczne i naukowe odpowiedzi na jedno z zasadniczych pytań nurtujących naszą epokę, a mianowicie: Jak odczuwamy i rozumiemy w czasach skrajnej niestabilności, zamętu i niepewności? Złożona wyłącznie z elektronicznie przedstawionych tekstów, nieruchomych i ruchomych obrazów oraz dźwięków, wystawa wraz z towarzyszącą jej stroną internetową i publikacją zgłębia trzy różne „porządki” – symboliczną sferę języka i kultury ludzkiej, technologiczny świat maszyn i organiczną domenę ludzkich ciał i przyrodniczych bytów, takich jak wirusy, rośliny, zwierzęta oraz fizyczno-chemiczna materia samej ziemi – analizując ich ścisłe powiązania oraz tryby odczuwania, wzajemne oddziaływania i współzależne wpływy.

Godziny otwarcia:

  • poniedziałek-czwartek: nieczynne
  • piątek: 14.00-18.00
  • sobota-niedziela: 12.00-18.00

Wstęp na wystawę jest bezpłatny. Na sali wystawienniczej może przebywać jednocześnie maksymalnie 5 osób.

Wszystkim zwiedzającym są zapewnione środki bezpieczeństwa, dostępne są jednorazowe rękawiczki oraz płyny antybakteryjne. Wszystkie osoby zwiedzające CSW ŁAŹNIA zobowiązane są mieć założoną w sposób prawidłowy maseczkę na twarzy. Jednocześnie CSW informuje, że KinoPort pozostaje zamknięty do odwołania. Wszystkie działania edukacyjne odbywają się jedynie w wersji online

CSW ŁAŹNIA 1 na Dolnym Mieście jest zamknięta dla zwiedzających z powodu zmiany ekspozycji.

Więcej informacji na stronie www.laznia.pl

Europejskie Centrum Solidarności przygotowuje się do ponownego otwarcia

W związku z decyzją Rady Ministrów o wznowieniu działalności instytucji kultury, Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku przygotowuje się do ponownego otwarcia wystawy stałej. Instytucja pracuje intensywnie, aby nastąpiło to możliwie najszybszym terminie po ustaniu zakazu (tj. po 1 lutego 2021). O dokładnym terminie poinformuje, gdy tylko zakończone zostanie wdrażanie procedur gwarantujących odwiedzającym bezpieczne zwiedzanie ekspozycji.

– W tej chwili trwa wytężona praca w zespołach roboczych ECS, tak aby nasi goście mogli komfortowo i z zachowaniem wszelkich wymogów sanitarnych znów zwiedzać naszą wystawę stałą i wystawy czasowe – mówi Basil Kerski, dyrektor ECS.

Informacje na bieżąco można śledzić na stronie www Europejskiego Centrum Solidarności.