Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Zdjęcie portretowe: Magdalena Kiljan

Magdalena Kiljan
Gdańskie Wodociągi SA

Data publikacji 13:30

Podświetlamy wiadukt na ul. Kościuszki na pomarańczowo

Wiadukt w ciągu ul. Kościuszki zmienił swoją iluminację na kolor pomarańczowy. To widoczny znak włączenia się Gdańska do kampanii Orange the World. Jej cel to przeciwstawianie się przemocy, jakiej doświadczają kobiety na całym świecie.

Pomarańczowa iluminacja na wiadukcie w ciągu ul. Kościuszki włączona będzie w dniach od 25 listopada do 10 grudnia. To nieprzypadkowe daty. Ta pierwsza to Międzynarodowy Dzień Przeciwko Przemocy Wobec Kobiet, zaś druga to Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. W tym czasie, czyli przez 16 dni trwać będzie kampania Orange the World, organizowana przez UN Women i Soroptimist International, współpracujące z Organizacją Narodów Zjednoczonych i Radą Europy.

Na problem przemocy wobec kobiet uwagę zwrócić ma kolor pomarańczowy. Właśnie w tej barwie podświetlane są budynki i inne obiekty na całym świecie, a w Gdańsku będzie nim wiadukt w ciągu ul. Kościuszki przy Galerii Bałtyckiej. Pomarańczowe podświetlenie w okresie trwania kampanii Orange the World będzie współgrać z szeregiem innych działań, zmierzających do zaprzestania przemocy w stosunku do kobiet na całym świecie – akcjom informacyjnym, warsztatom i artystycznym performance’om.