Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

ankieta-dla-uczniow-mlodziezowa-rada-miasta-187291
Zdjęcie portretowe: Dariusz Wołodźko

Dariusz Wołodźko
Urząd Miejski w Gdańsku

Data publikacji 13:44

Młodzieżowa Rada Miasta prosi o głos w sprawie zdalnej edukacji

Młodzieżowa Rada Miasta przygotowała ankietę online dotyczącą zdalnej edukacji, skierowaną do uczniów gdańskich szkół samorządowych. Na jej podstawie powstanie raport, który zostanie przekazany władzom miasta.

- Ze względu na powrót zdalnego nauczania planujemy sporządzić drugi raport w celu sprawdzenia, czy jakość zdalnych lekcji się podniosła – mówi Jakub Hamanowicz z Młodzieżowej Rady Miasta Gdańska. – Dzięki ankiecie chcemy sprawdzić, jak sytuacja wygląda dziś. Co się zmieniło, czy komfort lekcji online jest lepszy. Chcielibyśmy, aby system nauki zdalnej umożliwiał kształcenie na najwyższym możliwym poziomie, w jak najbardziej przyjaznej dla uczniów formie. Aby do tego doprowadzić, potrzebujemy głosu uczniów.

Jesteś uczniem? Wypełnij ankietę online

Ankietę składającą się z kilkunastu pytań można wypełnić i przesłać poprzez formularz google.

Pierwszy raport przekazany w maju

Jest to już druga ankieta, którą przygotowała Młodzieżowa Rada Miasta Gdańska. Na podstawie pierwszej – przeprowadzonej w połowie kwietnia, w której wzięło udział ponad 2100 osób – w maju tego roku powstał raport przekazany został władzom miasta.

- To bardzo ważny materiał dla gdańskiej edukacji. Wyniki przekazałem dyrektorom gdańskich placówek oświatowych – mówił w maju Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta Gdańska ds. edukacji u usług społecznych. – Szczególną uwagę zwróciłem na to, co podkreślali uczniowie: objętość prac domowych, zadawana w tym czasie. Traktujmy tę ankietę jako wskazówkę, jak dalej realizować zajęcia zdalnie.

Jak wynika z raportu, większość badanych uczniów oceniła poziom nauki zdalnej w swojej szkole dobrze (38% respondentów) lub przeciętnie (35%). Co ciekawe, równo po 12% uczniów oceniło poziom swojej edukacji zdalnej świetnie i źle. a 3% badanych wybrała odpowiedź „fatalnie”.

Cały raport MRM dotyczący zdalnej edukacji dostępny jest online tutaj.