Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Zdjęcie portretowe: Marta Formella

Marta Formella
Urząd Miejski w Gdańsku

Data publikacji 16:11

Teatr Miniatura zaprasza do Akademii Pana Kleksa

Witajcie w naszej bajce, słoń zagra na fujarce, Pinokio nam zaśpiewa, zatańczą wkoło drzewa. Pierwsza premiera Teatru Miniatura po przerwie wywołanej pandemią to musical na podstawie popularnej powieści Jana Brzechwy z udziałem dzieci i aktorów teatru. Premiera spektaklu, z zachowaniem szczególnych środków ostrożności, już 3 października.

Po prawie roku przygotowań i długich godzinach zajęć muzycznych, choreograficznych, scenariuszowych i aktorskich rusza najnowszy spektakl Teatru Miniatura o przygodach Adasia Niezgódki w zaczarowanej akademii Pana Kleksa.

Główny temat spektaklu i scenariusz zostały wypracowane podczas warsztatów z dziećmi. Akademia pana Kleksa na scenie Miniatury jest opowieścią o alternatywnej edukacji, która potrafi wydobyć potencjał dzieci, nauczyć ich pewności siebie, niezależności i niestandardowego myślenia. Jednocześnie pokazuje niebezpieczeństwo programowania dzieci zgodnie z naszymi wyobrażeniami czy planami.

Akademia pana Kleksa to powieść, która zapadła w zbiorowej pamięci także dzięki kultowej adaptacji filmowej z 1984 roku w reżyserii Krzysztofa Gradowskiego. Muzykę do filmu skomponował Andrzej Korzyński, a popularne do dziś piosenki zaśpiewała Małgorzata Ostrowska. Te utwory pojawią się także w spektaklu Miniatury w nowych aranżacjach przygotowanych przez trójmiejskich muzyków Przemysława Bartosia i Marcina Gałązkę.

Pełen repertuar dostępny jest na stronie Teatru Miniatura

W związku ze znalezieniem się Gdańska w żółtej strefie COVID-19, teatry obowiązują obostrzenia związane z ograniczeniem dostępności miejsc. Widownia Teatru Miniatura zostaje ograniczona do 75 osób. Od poniedziałku, 6 października, wyłączane ze sprzedaży zostają rzędy od 11 do 15, wyjątkiem jest Akademia pana Kleksa, gdzie wyłączone są rzędy od 12 do 15.