Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Marta Formella

Marta Formella
Urząd Miejski w Gdańsku

marta.formella@gdansk.gda.pl
58 322 63 85
693 813 137

Data publikacji 15:13

Biskupia Górka bliżej natury i pszczół

Prelekcja o owadach, warsztaty budowania domków dla pszczół i zakładania miododajnych ogrodów, a także słodki poczęstunek, to punkty ekologicznego wydarzenia Biskupia bliżej natury. O potrzebach i zaletach dbania o naturalny ekosystem pszczół będzie można dowiedzieć się w sobotę, 26 września od godziny 14.00 przy ul. Biskupia 4 na Biskupiej Górce w Gdańsku.

Wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie WAGA to szansa na poznanie roli i korzyści płynących z obecności pszczół w środowisku. Podczas prelekcji słuchacze dowiedzą się także, jak pomóc przetrwać owadom w przestrzeni miejskiej. Teorię będzie można przełożyć na praktykę podczas warsztatów budowania domków dla owadów. Wydarzenie zakończy wspólne świętowanie przy produktach z miodu. 

W programie

  • 14.00-15.00 — Prelekcja Owad mały przyjaciel. Miejsce: ul. Biskupia 4.
    Wykład poprowadzi Marta Kistowska, pedagog, animatorka, socjoterapeutka, współpracuje z Fundacją Generacja, inicjatorka ekologicznej świetlicy - przedszkolnego ogródka.
  • 15.00-17.00 — Warsztaty budowania domków dla owadów, zakładania ogródków z roślinami miododajnymi oraz warsztaty dla dzieci. Miejsce: podwórko za kamienicą przy ul. Biskupiej 4.
  • 17.00-18.00 — Wspólne świętowanie w miododajnym ogrodzie. Miejsce: podwórko za kamienicą przy ul. Biskupiej 4.

Wstęp na prelekcję i warsztaty jest bezpłatny. Obowiązuje zachowanie środków bezpieczeństwa.

Organizatorem wydarzenia jest stowarzyszenie WAGA.

Projekt został dofinansowany w ramach Gdańskiego Funduszu Sąsiedzkiego, ze środków Gminy Miasta Gdańsk.