Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Aneta Niezgoda

Aneta Niezgoda
Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

aneta.niezgoda@gdansk.gda.pl

​ ​ Inwestycje ​ ​
Data publikacji 14:24

Koniec prac na ul. Chłopskiej

Kolejny fragment ul. Chłopskiej zyskał nową nawierzchnię. W ostatnim tygodniu lipca zakończyła się modernizacja tej ulicy. Prace odbywały się na jezdni w kierunku centrum Gdańska, na odcinku od ul. Piastowskiej do ul. Obrońców Wybrzeża. Koszt inwestycji wyniósł ponad 1,6 mln złotych.

Łącznie zmodernizowany został fragment liczący ok. 650 metrów.  Oprócz wymiany nawierzchni, w zakresie zadania uwzględniono przebudowę zatok autobusowych i regulację wysokościową chodników w pobliżu przystanków usytuowanych na wspomnianym odcinku ul. Chłopskiej.  Wykonawcą prac była firma Colas, która za realizację zadania otrzymała ponad 1,6 mln złotych.

- Tegoroczne lato obfitowało w Gdańsku w inwestycje drogowe. Zakończyły się już modernizacje al. Hallera i ul. Chłopskiej, na ukończeniu są także prace na al. Grunwaldzkiej, gdzie jednocześnie trwa budowa drogi rowerowej i wymiana nawierzchni jezdni – mówi Alan Aleksandrowicz, zastępca prezydenta ds. inwestycji.

Prace na ul. Chłopskiej prowadzone były w ramach programu Modernizacja dróg na terenie Gdańska. Tegoroczny budżet programu wyniósł 10 mln złotych.