Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

fb2020 3(1)
Zdjęcie portretowe: Jędrzej Sieliwończyk

Jędrzej Sieliwończyk
Urząd Miejski w Gdańsku

Data publikacji 09:18

Na Powstanie wyszłam jak na bal...

Pod takim tytułem odbędzie się  koncert z okazji 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. W piątkowy wieczór (31 lipca) o godzinie 20.30 na scenie Teatru Leśnego utwory o tematyce powstańczej i wojennej zaprezentuje Agata Leśniewska z zespołem.   

Słuchacze będą mieli okazję przekonać się, że 63 dni walki o stolicę to nie tylko łzy, heroiczna walka i śmierć. To także walka o szczęście, miłość i wolność. Agacie Leśniewskiej na scenie towarzyszyć będzie zespół w składzie: Maja Biesek – gitara, Jan Jarecki – piano, Szymon Zalewski – kontrabas, Kacper Skolik – perkusja.

Agata Leśniewska, wokalistka zespołu Loveina i absolwentka wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, zaprosiła do współpracy zaprzyjaźnionych muzyków, by stworzyć koncert pełen emocji, połączony z wizualizacjami, w których wykorzystane będą wspomnienia Powstańców Warszawskich. Podczas koncertu artysci wykonają nowe kompozycje napisane do wierszy z czasów wojennych oraz aranżacje do utworów o tematyce wojennej i powstańczej. A to wszystko w magicznej przestrzeni Teatru Leśnego we Wrzeszczu w przeddzień rocznicy Powstania Warszawskiego.

W wydarzeniu może brać udział maksymalnie 150 osób w związku z obostrzeniami sanitarnymi. Bilety w cenie 5 zł będzie można kupić na miejscu, przed rozpoczęciem koncertu. Więcej informacji na temat wydarzenia: https://www.facebook.com/events/955156748337106/

Informacje o członkach zespołu:

Agata Leśniewska - absolwentka wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej w Gdańsku, liderka i  wokalistka gdańskiego zespołu Loveina, która muzykę traktuje jako swoje powietrze. Od lat jest zaintrygowana jazzem, który skradł jej serce. Stara się w każdym utworze zawładnąć emocjami i zainteresować aranżacjami, które są z pogranicza jazzu, smooth jazzu i r&b. Oprócz muzyki, jej zamiłowaniem jest również historia, a przede wszystkim temat Powstania Warszawskiego. By spełnić swoje marzenia i oddać cześć Powstańcom Warszawskim zaprosiła do współpracy zaprzyjaźnionych muzyków i stworzyła z nimi autorskie utwory, oraz aranżacje do utworów o tematyce wojennej.

Maja Biesek - to gitarzystka i kompozytorka jazzowa pochodząca z Kaszub i związana z trójmiejską sceną jazzową. Obecnie jest studentką studiów magisterskich na kierunku instrumentalistyki jazzowej w klasie dr hab. Macieja Grzywacza, prof. AM na Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Brała udział w wielu warsztatach muzycznych prowadzonych przez takich gitarzystów jak: Kurt Rosenwinkel, Thomas Fellow, Marek Napiórkowski, Artur Lesicki, Marek Raduli, Leszek Dranicki, czy Jacek Królik.  Od 2018 roku jest gitarzystką w trójmiejskim zespole Loveina. W 2019 roku założyła swój autorski projekt Maja Biesek Quartet, który współtworzy z pianistą Janem Jareckim, kontrabasistą Adamem Pachlą i perkusistą Nikodemem Wojtkiewiczem.

Jan Jarecki - Jan Jarecki- student Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku w klasie prof. Włodzimierza Nahornego i dra Sławka Jaskułke. Pianista jazzowy, kompozytor i aranżer. Związany z trójmiejską sceną jazzową. Lider JAH Trio, sideman w wielu zespołach w Trójmieście m. in: Maja Biesek Quartet, Paulina Porszke Septet, Mietek Musiał Swinging Band, Loveina, bluesowym kwartecie Adama Bartosia z Lublina, a także tematycznych: Ewa Demarczyk - List do Czarnego Anioła, Tribute to Maanam. Oprócz tego pianista teatralny i kompozytor muzyki do spektakli. Na X RCK PRO JAZZ 2019 w Kołobrzegu zdobył indywidualną nagrodę za prezentowane kompozycje z JAH Trio. Jesienią na Blue Note Poznań Competition 2019 zdobył wyróżnienie w kategorii zespołowej z JAH Trio.

Szymon Zalewski - basista i kontrabasista, absolwent studiów licencjackich na Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie dr Piotra Kułakowskiego. Współpracował z Big Bandami pod dyrekcją Leszka Kułakowskiego, Jana Konopa, Aleksandry Tomaszewskiej oraz Christiana Botzeta. Uczestniczył w warsztatach prowadzonych m.in przez Kurta Rosenwinkela, Bena van den Dungen, Grega Osby, Piotra Wojtasika, Timucin Sahin oraz dwukrotnie w warsztatach International Jazz Platform w Łodzi. Współzałożyciel zespołu Abyss wykonującego muzykę improwizowaną.

Kacper Skolik - student Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w latach. Perkusista jazzowy młodego pokolenia, syn polskiej legendy perkusji Arka Skolika. Akompaniator na corocznym festiwalu sztuk artystycznych „Fama” w 2016 roku. Jeden z dziesięciu perkusistów biorących udział w projekcie J. A. P. Kaczmarka „Emigra - Symfonia bez końca”. Finalista konkursu „Jazz Drummers Competition 2018”. Jeden z dwudziestu perkusistów wydarzenia „Rapsodia Śląska” prowadzonego przez J. A. P. Kaczmarka. Uczestnik konkursu jazzowego z zespołem Jah Trio w ramach RCK Pro Jazz Festival 2019. Uczestnik konkursu jazzowego Krokus Jazz Festival 2019 z zespołem Jah Trio.