Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

ranking

Referat Prasowy
Urząd Miejski w Gdańsku

Data publikacji 17:20

Gdańsk na podium

Gdańsk zajął trzecie miejsce w kategorii Jakość życia w rankingu Emerging Europe Awards 2020. W trzeciej edycji konkursu miast przyjaznych dla biznesu, oceniano 75 aglomeracji europejskich. Nie jest to jedyna kategoria w której doceniono Gdańsk.

- Nie byłoby tego sukcesu bez ciężkiej, codziennej  pracy gdańszczanek i gdańszczan – powiedziała Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. – Naszym głównym celem jest ciągłe podnoszenie jakości życia. Z jednej strony dbamy o  rozwój  biznesu i turystyki, z drugiej dbamy o podnoszenie komfortu życia w mieście. Naszym celem jest zrównoważony rozwój. Miejsce na podium to dobra lokata.

Emerging Europe zaprosiło do współpracy 70 globalnych ekspertów ds. lokalizacji oraz doradców ds. bezpośrednich inwestycji zagranicznych. Ocenili oni zalety 75 miast w rozwijającym się regionie Europy, które są stolicami państw lub liczą ponad 200 000 mieszkańców. To trzecia edycja programu, w którym prezentowane są osoby prywatne, organizacje publiczne i prywatne, a także projekty i inicjatywy wyróżniające się na tle podobnych w Europie.

Warto podkreślić, że Gdańsk w generalnej klasyfikacji zajął 9 miejsce spośród 75 miast. W ośmiu kategoriach poza Jakością życia, nasze miasto wymieniono także w kategorii - Marka- 4 miejsce, Klimat dla biznesu - 4 miejsce i Infrastruktura i łączność – 7 miejsce.