Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Zdjęcie portretowe: Zuzanna Gajewska

Zuzanna Gajewska
Urząd Miejski w Gdańsku

Data publikacji 13:03

Pokaż swój piękny balkon lub przedogródek i wygraj konkurs

Lubisz otaczać się zielenią, pielęgnować rośliny i tworzyć swój mały roślinny świat? Ruszyła piąta edycja konkursu na najpiękniejszy gdański balkon i przedogródek. Zrób zdjęcie swojej aranżacji i zgłoś się. Masz czas do 22 września.

Konkurs skierowany jest do wszystkich mieszkanek i mieszkańców Gdańska dbających o zazielenianie swojego najbliższego otoczenia i obywa się w dwóch kategoriach: na najpiękniejszy balon i najpiękniejszy przedogródek.

Jego celem jest promowanie dbałości o własną zieloną przestrzeń i estetykę miasta. Obcowanie z zielenią jest naturalną potrzebą każdego człowieka, a przyroda pełni w mieście bardzo wiele istotnych funkcji, od ekologicznej: pochłaniania zanieczyszczenia, zwiększa wilgotność powietrza, zapewnia schronienie, daje pokarm owadom i ptakom, po psychologiczną: uspokaja, koi, sprawia, że czujemy się bezpiecznie. W miejscach, gdzie jest dużo zieleni, znacznie lepiej odpoczywamy.

Autorzy najpiękniejszych aranżacji w każdej kategorii otrzymają nagrody pieniężne: I miejsce – 1000 zł brutto, II miejsce 500 zł brutto, III miejsce – 300 zł brutto. Zgłoszenie, do którego należy załączyć od dwóch do pięciu zdjęć aranżacji balkonu lub przedogródka można nadsyłać na adres umg@gdansk.gda.pl podając w temacie wiadomości: zgłoszenie konkursowe - balkon i przedogródek 2020 - Biuro Prezydenta.

Regulamin konkursu i formularz zgłoszeniowy dostępne są pod linkiem: https://baw.bip.gdansk.pl/UrzadMiejskiwGdansku/document/543005/Zarz%C4%85dzenie-771_20

Na stronie gdańsk.pl dostępne są również bezpłatne tapety na telefony komórkowe i komputery nawiązujące do tematyki konkursu: https://www.gdansk.pl/zielony-gdansk/tapety,a,157467

W poprzedniej edycji na konkurs wpłynęło łącznie 55 zgłoszeń, w tym 32 w kategorii na najpiękniejszy gdański balkon i 23 w kategorii na Najpiękniejszy gdański przedogródek. Autorką najpiękniejszej aranżacji balonu była pani Ewa Maciejewska, a nagrodę za najpiękniejszy gdański otrzymała pani Elżbieta Szewczyk.