Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Agnieszka Zakrzacka
Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

Data publikacji 12:16

Wznowienie prac na ul. Przędzalniczej

Po sześciu miesiącach przerwy drogowcy wrócili na ul. Przędzalniczą. Przebudowa ulicy została wstrzymana w styczniu, na wniosek Wojewódzkiego Pomorskiego Konserwatora Zabytków. Prace powinny zakończyć się pod koniec października 2020 roku.

Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska, która nadzoruje realizację inwestycji, wypracowała z Wojewódzkim Pomorskim Konserwatorem Zabytków wspólne stanowisko dotyczące ostatecznego układu ulicy Przędzalniczej. Dotychczasowa dokumentacja na podstawie, której realizowane były prace zakładała, że chodniki i jezdnia tej ulicy znajdować się będą na tej samej wysokości, tak jak np. na ul. Św. Ducha. Konserwator Zabytków natomiast wnioskował o zachowanie pierwotnego przekroju ulicy tj. z wyraźnym podziałem wysokości pomiędzy jezdnią, a chodnikiem.

Wprowadzone przez konserwatora uwagi wiązały się z koniecznością zmian w dokumentacji projektowej oraz nowych uzgodnień. Prace na ulicy potrwają ok. 4 miesięcy i zakończą się w drugiej połowie października. Co ważne, aby zminimalizować utrudnienia w ruchu roboty na ul. Przędzalniczej nie będą prowadzone w czasie trwania Jarmarku Św. Dominika.

Ulica Przędzalnicza to niewielka, ok. 70-metrowej długości ulica, łącząca ul. Św. Ducha z Szeroką. Jej przebudowa rozpoczęła się w październiku 2019 roku, po podpisaniu umowy z firmą SAFEROAD KABEX sp. z o.o. Koszt realizacji to ok. 800 tys. zł. Zadanie prowadzone jest w ramach programu Rewaloryzacji ulic Głównego Miasta