Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Marta Dzierżawska
Urząd Miejski w Gdańsku,

marta.dzierzawska@gdansk.gda.pl

Data publikacji 12:53

Budżet Obywatelski 2021 – ostatnie dni na złożenie projektu!

Do 5 lipca trwa nabór projektów do Budżetu Obywatelskiego na 2021 rok. Został tylko tydzień, aby zastanowić się, czego brakuje w twojej okolicy i złożyć projekt. Na liczniku jest już 219 złożonych projektów – czekamy na więcej. W Budżecie Obywatelskim przede wszystkim liczy się pomysł.

- Nie bójmy się, bo ten pierwszy krok jest bardzo prosty. Zgłoszenie projektu składa się z kilku prostych kroków: wskaż lokalizację, opisz krótko swój pomysł i załącz na przykład zdjęcie terenu – wyjaśnia Sylwia Betlej, kierownik referatu partycypacji społecznej w Urzędzie Miejskim w Gdańsku.

Projekt składamy internetowo na stronie www.gdansk.pl, a następnie należy go wydrukować i przynieść lub przesłać do Urzędu Miejskiego. Można skorzystać również z profilu zaufanego i zrobić to poprzez platformę ePUAP.

Jeśli szukasz inspiracji, warto przyjrzeć się przykładowym realizacjom lub przejrzeć wnioski, które już zostały złożone. Zachęcamy również do obejrzenia rozmów z ekspertami w programie „Wszystkie Strony Miasta” poświęcone w dużej mierze tegorocznej nowości Zielonemu Budżetowi Obywatelskiemu, do odtworzenia na www.gdansk.pl/budzet-obywatelski. Blisko 4 mln zł są przeznaczone na zielone projekty. Wykorzystaj szanse i w szczególny sposób zadbaj o swoją dzielnicę.

Masz pytania, chcesz skonsultować swój projekt - urzędnicy i specjaliści chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania. Kontakt znajdziesz na stronie www.gdansk.pl/budzet-obywatelski w zakładce „POMOC-skonsultuj z nami swój projekt”.

Wszystkie informacje na temat tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego znajdziesz na www.gdansk.pl/budzet-obywatelski

Warto przypomnieć, że w BO 2021 mieszkańcy naszego miasta mają do wydania blisko 18,5 mln zł.

Masz dodatkowe pytania? Skonsultuj się z nami: budzetobywatelski@gdansk.gda.pl