Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Marta Szymczak
Stadion Energa Gdańsk

Zdjęcie portretowe: Zygmunt Gołąb

Zygmunt Gołąb
Zarząd Transportu Miejskiego

Data publikacji 09:16

Dojazd na mecz w środę 24 czerwca

W środę, 24 czerwca, na Stadionie Energa Gdańsk odbędzie się mecz Lechia Gdańsk – Piast Gliwice. Początek spotkania o godz. 18.00. Poniżej znajdują się informacje, jak najszybciej i bezpiecznie dotrzeć na stadion i z niego wrócić. Osoby, które wybierają się na mecz samochodem, proszone są o korzystanie z aplikacji Apcoa Flow, która ułatwi wygodne parkowanie przy stadionie.

Głównym środkiem transportu na dojazd do stadionu i powrót z niego będą bezpłatne pociągi SKM na trasie z Gdańska Głównego do przystanku Gdańsk Stadion Expo. Rozkłady jazdy znajdują się tu.

Uwaga! Pociągi SKM nie zatrzymują się na przystankach Gdańsk Stocznia i Gdańsk Nowe Szkoty.

Tramwaje linii 7 i 10 oraz autobusy linii 158 i 283 będą funkcjonować według powszednich rozkładów jazdy.

Bilet wstępu na stadion nie upoważnia do bezpłatnego podróżowania autobusami i tramwajami ZTM Gdańsk.

Uwaga! Po zakończeniu meczu, przez około 40 minut, w obu kierunkach, wstrzymany będzie ruch tramwajowy w ciągu ul. Marynarki Polskiej, na odcinku od Nowego Portu do Węzła Kliniczna. Kursy linii 10 o godz. 19.13 i 19.33 z Brętowa PKM do Nowego Portu oraz o godz. 19.38 i 19.58 z przystanku Władysława IV [2169] w kierunku Węzła Kliniczna zostaną wykonane trasą objazdową przez Brzeźno, al. Hallera, Kliniczna.

Z uwagi na bezpieczeństwo ruchu drogowego, zarówno w fazie dowozowej jak i odwozowej uczestników meczu mogą zostać wprowadzone operacyjnie (tj. wg potrzeb służb mundurowych) inne zmiany na liniach ZTM Gdańsk. Zmiany te będą dostępne na bieżąco na stronie internetowej ZTM Gdańsk www.ztm.gda.pl.

Jeśli samochodem to tylko z aplikacją Apocoa Flow

Wszyscy, którzy zdecydują się na skorzystanie z samochodu, powinni kierować się na parkingi zlokalizowane wokół stadionu. Koszt jednego miejsca parkingowego tego dnia to 20 zł. Operator przystadionowych parkingów – firma Apcoa stworzyła specjalną aplikację ułatwiającą parkowanie.

Apcoa Flow to rozwiązanie, dzięki któremu wzrośnie komfort i bezpieczeństwo opłacania postoju. Aplikacja jest darmowa i dostępna zarówno w Google Play, jak i AppStore. Opłata za parkowanie pobierana jest automatycznie, z karty płatniczej podanej w procesie rejestracji – nie ma tym samym potrzeby korzystania z parkometru czy nawet wysiadania z samochodu.

Użytkownik nie ponosi żadnych dodatkowych kosztów – wyłącznie standardową, zgodną z cennikiem opłatę za postój. Dostępne jest wprowadzenie kilku kart płatniczych oraz pojazdów. Ponadto, użytkownik aplikacji otrzyma powiadomienie za każdym razem, kiedy czas parkowania będzie zbliżał się do końca – istnieje wtedy możliwość przedłużenia postoju. Zawsze przed rozpoczęciem można także zmienić pojazd lub wyświetlić szczegółowe informacje o danym parkingu (m.in. taryfę i ilość miejsc postojowych). Co więcej, aplikacja nie ogranicza się do Stadionu Energa Gdańsk, a umożliwia  bezgotówkową płatność za parkowane na ponad 350 parkingach w całej Polsce.