Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Gdańskie ZOO otwiera się na zwiedzających

Referat Prasowy
Urząd Miejski w Gdańsku

prasa@gdansk.gda.pl

​ ​ Wydarzenia ​ ​
13:50

Gdańskie ZOO otwiera się na zwiedzających

Od czwartku, 18 czerwca 2020 r. do gdańskiego zoo mogą wejść posiadacze Gdańskiej Karty Mieszkańca, Pakietu Gdańskiego Lwa oraz biletów rocznych! Konieczne jest jednak pobranie wejściówki ze strony internetowej ZOO, bowiem z powodu pandemii nadal obowiązują limity wejść.

Wraz ze znoszeniem kolejnych obostrzeń związanych z pandemią, również gdańskie ZOO szerzej otwiera się na zwiedzających. Od czasu ponownego otwarcia ogrodu, wstęp był dostępny tylko dla osób, które zakupiły bilet online. Teraz czas na kolejne udogodnienia. Ograniczenia ilości osób na terenie ogrodu nałożone były z powodu szerzącej się pandemii COVID_19.

- Od czwartku 18 czerwca przywracamy wstęp do ZOO dla posiadaczy biletów rocznych, Gdańskiej Karty Mieszkańca oraz Pakietów Gdańskiego Lwa – mówi Emilia Salach, zastępca dyrektora Gdańskiego Ogrodu Zoologicznego. - Warunkiem wstępu jest posiadanie ważnego biletu rocznego, aktywnej Gdańskiej Karty Mieszkańca lub aktywnego Pakietu Gdańskiego Lwa oraz pobranie bezpłatnej wejściówki ze strony https://bilety.zoo.gda.pl/.

Na początek, 800 posiadaczy kart rocznych dziennie może odwiedzić gdańskie ZOO.

KROK PO KROKU:

 1. Upewnij się, że masz ważny bilet roczny / aktywną Gdańską Kartę Mieszkańca / aktywny Pakiet Gdańskiego Lwa. To bardzo ważne, ponieważ bez aktywnych pakietów wejściówka pobrana ze strony ZOO pozostanie nieaktywna i wejście nie będzie możliwe.
 2. Wejdź na stronę https://bilety.zoo.gda.pl/ i pobierz bezpłatną wejściówkę na wybrany termin. Należy kliknąć  ikonę WEJŚCIÓWKI DO KART i tam wybrać wejściówkę do odpowiedniej posiadanej karty

PAMIĘTAJ ! WEJŚCIÓWKA DO KARTY jest ważna tylko na dzień, na który została pobrana.

 1. W wybranym terminie przyjdź do ZOO ze swoim biletem rocznym / Gdańską Kartą Mieszkańca, a także pobraną wejściówką w wersji elektronicznej lub wydrukowanej.
 2. Wejdź do ZOO i ciesz się wizytą 

Przypominamy o możliwości przedłużenia ważności biletu rocznego i Pakietu Gdańskiego Lwa. Szczegółowe informacje są dostępne tutaj:

https://zoo.gda.pl/blog/przedluz-roczny-bilet-wstepu-do-zoo

https://zoo.gda.pl/blog/przedluz-waznosc-pakietu-gdanskiego-lwa

- Przy okazji zwracamy się z apelem do naszych gości: prosimy o przestrzeganie regulaminu zwiedzania ZOO i szczególnych zasad wprowadzonych ze względu na pandemię – dodaje Emilia Salach. – Niestety obserwujemy sporo nieodpowiedzialnych zachowań: liczne gromadzenie się przy punktach obserwacyjnych i gastronomicznych, dokarmianie zwierząt, dotykanie barierek i szyb. Tylko od zachowania każdego z nas zależy jak długo pozostaniemy zdrowi i bezpieczni oraz to, czy ZOO będzie mogło pozostać otwarte dla zwiedzających.

Przypominamy zasady bezpiecznego zwiedzania ZOO:

 • obowiązuje bezwzględny zakaz dokarmiania zwierząt.
 • bilety wstępu do zoo pozyskujemy WYŁĄCZNIE przez  stronę internetową:  https://bilety.zoo.gda.pl/
 • na stronie wybieramy konkretny dzień wizyty i przedział godzinowy, w którym chcemy WEJŚĆ do ZOO. Wejść do ZOO można tylko w wybranym dniu i przedziale czasowym.
 • apelujemy o przemyślany zakup biletów wstępu, bo nie przyjmujemy ich zwrotów, ani nie wymieniamy na inny termin.
 • bilety trzeba nabyć wcześniej - przed podejściem pod bramę zoo oraz przed wjazdem na parking, gdzie opłatę wnosi się z góry i nie mamy możliwości zwrotu za opłacony bilet parkingowy.
 • na terenie zoo zachowujemy 2 metrowy odstęp od innych osób, nie dotykamy barierek czy szyb 
 • pawilony i Małe ZOO pozostają zamknięte, większość zwierząt można obserwować na wybiegach
 • nie odbywają się pokazy karmienia zwierząt, ani spotkania z ich  opiekunami.
 • dodatkowe usługi (np. gastronomia, pamiątki, wypożyczalnia wózeczków, park linowy) działają w ograniczonym zakresie