Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Referat Prasowy
Urząd Miejski w Gdańsku

Data publikacji 17:38

Z Radami Dzielnic on-line

Podsumowanie akcji na rzecz walki z koronawirusem, uruchomienie wydatków na działania statutowe Rad Dzielnic i Budżet Obywatelski. To główne tematy spotkania Aleksandry Dulkiewicz, prezydent Gdańska z Przewodniczącymi Zarządów Rad Dzielnic w Gdańsku.

To kolejne spotkanie, które odbyło się on-line. Rozpoczęło się podsumowaniem inicjatywy Rad Dzielnic w sprawie przeznaczenia części środków na walkę z wirusem COVID-19.

- Już kiedy spotkaliśmy się dwa miesiące temu, część Rad deklarowała przekazanie części swoich środków na zakupy medyczne dla szpitali. Zdecydowało się na to 16 Rad, dzięki czemu uzbierało się łącznie 324 177 złotych. Chciałam Państwu za to bardzo, bardzo podziękować – powiedziała na początku spotkania Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska.

Omówiono także kwestie środków dodatkowych z 2019 roku na działania statutowe Rad Dzielnic. Zgodnie z deklaracją z poprzedniego spotkania (15 kwietnia), wszystkie zgłoszone przez Rady zadania zostały przeanalizowane pod kątem możliwości realizacji. Na majowej sesji Rady Miasta przyjęto uchwałę o przyznaniu środków dodatkowych na ponad 30 projektów.

Spotkanie zakończył temat ósmej edycji Budżetu Obywatelskiego. Nabór wniosków ruszył 8 czerwca i potrwa do 5 lipca. W tym roku pojawiła się też nowość – Zielony Budżet Obywatelski. Prezydent zachęcała Przewodniczących Zarządów Rad Dzielnic w Gdańsku do aktywności przy składaniu wniosków, a także prosiła o wsparcie przy promocji Budżetu, w tym Zielonego Budżetu Obywatelskiego, wśród mieszkańców.

Następne kolegium planowane jest po wakacjach.