Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Zdjęcie portretowe: Aneta Niezgoda

Aneta Niezgoda
Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

Data publikacji 14:07

Nowa droga dla pieszych i rowerzystów na ul. Nowatorów i Dmowskiego

Kolejne dobre wiadomości dla gdańskich rowerzystów. Na ul. Nowatorów powstanie nowa droga rowerowa o długości ok. 1,2 km. Przetarg na realizację zadania zostanie ogłoszony w najbliższych dniach. Ponadto podpisano umowę na budowę drogi rowerowej na ul. Dmowskiego. Realizacja potrwa 6 miesięcy.

Na ul. Nowatorów, na odcinku od ul. Kartuskiej do ul. Budowlanych powstanie ciąg pieszy z dopuszczeniem ruchu rowerowego. Długość nowej drogi dla pieszych i rowerzystów wyniesie ok. 1,2 km. W ramach zadania wybudowana zostanie także kładka nad torami kolejowymi, którą  poruszać się będą rowerzyści i piesi. Przebudowane zostaną niektóre zjazdy, a fragment ul. Nowatorów zostanie poszerzony.

Oferty w przetargu poznamy w drugiej połowie lipca. Prace potrwają do końca sierpnia 2021. Inwestycja na ul. Nowatorów zostanie zrealizowana w ramach projektu pn.: "Węzły integracyjne: Gdańsk Główny, Gdańsk Wrzeszcz oraz trasy dojazdowe do węzłów Pomorskiej Kolei Metropolitalnej i Szybkiej Kolei Miejskiej na terenie Gminy Miasta Gdańska", który otrzymał dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

W ramach tego samego programu w Gdańsku powstanie również droga rowerowa na ul. Dmowskiego. Umowa dotycząca tego zadania została podpisana w tym tygodniu. Inwestycja obejmuje ok. 500- metrowy odcinek ul. Dmowskiego, od Dworca PKP Gdańsk Wrzeszcz do skrzyżowania z al. Grunwaldzką. Trasa rowerowa powstanie po lewej stronie jezdni. Oprócz budowy ścieżki, w zakresie zadania znalazła się przebudowa chodników i miejsc postojowych. Ponadto zaplanowano budowę nowego oświetlenia i sygnalizacji świetlnej. W ramach zadania posadzone zostaną krzewy i drzewa, a także pojawią się nowe ławki. Prace przy budowie drogi rowerowej na ul. Dmowskiego mają potrwać ok. 6 miesięcy. Wykonawcą prac jest firma WPRD Gravel. Koszt to niecałe 1,4 mln złotych.