Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Referat Prasowy
Urząd Miejski w Gdańsku

Data publikacji 13:55

Film i… koncert w kinie samochodowym

W ten weekend będzie koncertowo i filmowo. W sobotni wieczór na ekranie kina samochodowego po raz pierwszy wyświetlony zostanie koncert. I to nie byle jaki, bo organizatorzy na ten dzień zaplanowali wyjątkowy koncert – „Live in Central Park” Andrea Bocelli.

Scena Muzyczna Gdańskiego Archipelagu Kultury dbając o zdrowie swoich odbiorców, a jednocześnie chcąc dostarczać nowych przeżyć kulturalnych organizuje różnorodne zajęcia online. Teraz, aby uatrakcyjnić swoją ofertę organizuje kino samochodowe. Plac Zebrań Ludowych stanie się doskonałą salą kinową, a na mającym prawie 100m2 powierzchni ekranie wyświetlone będą filmy, a w przyszłości może pojawią się również koncerty. Do 9 sierpnia 2020 w każdą sobotę i niedzielę o godzinie 21.00, na parkingu Placu Zebrań Ludowych będzie mogło pojawić się jednocześnie aż 100 samochodów osobowych. 

Koncert na wielkim ekranie

Magiczne wydarzenie uwieczniające najlepszy, zarówno popowy jak i klasyczny repertuar, po raz pierwszy zarejestrowany na jednym koncercie. 15 września 2011 roku, Andrea Bocelli wystąpił w nowojorskim Central Parku. W związku z tym, że koncert był bezpłatny, był to swego rodzaju prezent artysty dla mieszkańców Nowego Jorku.

Po raz pierwszy w historii na jednym koncercie Bocelli zaprezentował cały przekrój swojej twórczości, prezentując zarówno popowy jak i klasyczny repertuar. Do udziału w koncercie artysta zaprosił jedną z najstarszych światowych orkiestr - Orkiestrę Filharmonii Nowojorskiej, pod dyrekcją Alana Gilberta, oraz wspaniałych gości, a wśród nich m.in: Celine Dion, Tony Bennett, Bryn Terfel, Chris Botti, David Foster, Andrea Griminelli, Nicola Benedetti, Anna Maria Martinez i Pretty Yende.

Andrea Bocelli jest najbardziej popularnym włoskim tenorem na świecie, a jego płyty sprzedały się w nakładzie ponad 70 milionów egzemplarzy. Udział w nowojorskim koncercie wzięło ponad 60 tysięcy osób.

Oskarowe kino

Niedziela natomiast upłynie pod znakiem polskiego kina, historii wielkiej i trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie potrafią być razem oraz jednocześnie żyć bez siebie. Na ekranie pojawi się film „Zimna wojna” reż. Pawła Pawlikowskiego.

Fenomenalny film nagrodzonego Oscarem Pawła Pawlikowskiego, który szturmem podbił serca widzów na całym świecie. Obraz przyniósł reżyserowi Złotą Palmę na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes oraz trzy nominacje do Oscara w 2019 roku. W obsadzie Joanna Kulig, Tomasz Kot, Borys Szyc oraz Agata Kulesza.

Historia namiętnej, lecz niemożliwej miłości dwojga ludzi, którzy nie potrafią być ze sobą i jednocześnie nie mogą bez siebie żyć. Na przeszkodzie ich uczuciu stają nie tylko trudne charaktery, lecz także wydarzenia zimnej wojny lat 50. w Polsce, Berlinie, Jugosławii i Paryżu. Tło dla ludzkich dramatów stanowi poruszająca ścieżka dźwiękowa - polska muzyka ludowa przeniesiona z wiejskich chat do filharmonii, hipnotyzujący ówczesną bohemę jazz oraz szlagiery paryskich barów z połowy XX wieku.

Bilet wjazdu, to jedyne 10 zł za każdy pojazd, bez względu na liczbę znajdujących się w nim osób. Zakup biletów będzie odbywał się jedynie online, za pośrednictwem portalu Tiketto.pl a wyboru miejsc dokonamy, jak w kinie https://www.tiketto.pl/wydarzenia/Obiekt/101177