Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Zdjęcie portretowe: Olimpia Schneider

Olimpia Schneider
Urząd Miejski w Gdańsku

Data publikacji 15:37

Spotkanie miejskiego zespołu zarządzania kryzysowego

Aktualna sytuacja w mieście związana z Covid- 19, przygotowanie służb miejskich oraz działania planowane na najbliższe dni – to niektóre z podejmowanych tematów na spotkaniu miejskiego zespołu zarządzania kryzysowego.

W zebraniu miejskiego zespołu zarządzania kryzysowego udział wzięły służby mundurowe oraz przedstawiciele wybranych jednostek miejskich prowadzących działania związane z Covid-19 na terenie Gdańska.

W piątek, 22 maja w Gdańsku potwierdzono 194 przypadków zarażenia koronawirusem. Od początku pandemii z powodu Covid-19 w naszym mieście zmarło 8 osób. W Gdańsku jest już też 137 ozdrowieńców. Kwarantanną objętych jest ponad 500 osób.
W Domu Pomocy Społecznej nie odnotowano nowych przypadków zakażeń. Aktualnie w placówce przebywa 42 podopiecznych oraz 10 osób personelu. Hospitalizowanych jest 26 pensjonariuszy.

Działania planowane na najbliższy weekend
Podczas spotkania omówiono działania służb związane z patrolowaniem miejsc rekreacyjnych oraz plaż. Tereny nadmorskie patrolować będą wspólnie ze służbami mundurowymi również  ratownicy Gdańskiego Ośrodka Sportu, również z wykorzystaniem quadu.

Przypominamy, że Ogród Zoologiczny jest otwarty, natomiast zakup biletów możliwy jest jedynie na stronie internetowej zoo. Na terenie ogrodu jednocześnie przebywać może 500 osób. Prosimy, by podczas spacerów stosować się do obowiązujących zasad bezpieczeństwa i higieny, zasłaniać usta i nos maseczkami lub fragmentem odzieży oraz zachowywać dystans fizyczny.

W czwartek, 21 maja otwarto 9 orlików. Boiska szkolne pozostają cały czas zamknięte i trwają prace, aby móc je udostepnić.
Od poniedziałku 25 maja, do szkół podstawowych, w częściowym wymiarze powrócą uczniowie klas 1-3. Rodzice zadeklarowani obecność 10 % uczniów.

Przypomnijmy, że w Gdańsku uruchomiono specjalny nr telefonu – 500 218 337 dla osób, które nie wychodzą z domu i potrzebują pomocy Za jego pośrednictwem można poprosić o zaopatrzenie w żywość, wykup leków czy zwrócić się o pomoc psychologiczną. Telefon jest czynny całodobowo. Po pomoc można zgłaszać się również mailowo na adres: wsparcie@mopr.gda.pl.