Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

GDANSK_fot. Dominik Paszliński/gdansk.pl

Referat Prasowy
Urząd Miejski w Gdańsku

Data publikacji 13:44

#CzasNaGdańsk – świętujemy!

Kino samochodowe, przejażdżka zabytkowym tramwajem, wystawa on-line w muzeum i konkursy w mediach społecznościowych. 30 i 31 maja będzie się działo. To czas na świętowanie. To czas na Gdańsk.

Wszyscy, którzy tęsknią za kinem i oglądaniem filmów na wielkim ekranie w końcu będą mogli z tego skorzystać. W ostatnią sobotę i niedzielę maja na Placu Zebrań Ludowych pojawi się kino samochodowe na 100 pojazdów, z ekranem o wymiarach 12 na 7 metrów.

Wjazd bez biletu, ale po rejestracji i za okazaniem paragonu... z jednego z lokali gastronomicznych z Gdańska. Taka forma „opłaty” ma na celu wesprzeć lokalnych przedsiębiorców. Listę gdańskich lokali można znaleźć tutaj: https://www.gdansk.pl/jedzenie-na-wynos-lub-z-dowozem-do-domu. Również na miejscu będzie możliwość zamówienia przekąsek.

W programie planowane są dwa seanse: o 17:00 dla dzieci i o 21:30 dla młodzieży i dorosłych.

Repertuar

Sobota

17:00 Amazonia. Przygody Małpki Sai

21:30 La La Land

Niedziela

17:00 Praziomek Godzina

21:30 Prawda

Aby wjechać do kina konieczna jest wcześniejsza rejestracja, która ruszy we wtorek 26 maja i potrwa do piątku 29 maja. Będzie możliwa przez tę stronę: https://kino.gcb.visitgdansk.com/. Tu też jest dostępny regulamin kina samochodowego.

Zobacz wystawę i posłuchaj koncertu

Znajdzie się też coś dla wielbicieli historii. Muzeum Gdańska zaprasza na wystawę online „Gdańsk. Widok ogólny/fot. M. Murman”. Wirtualna ekspozycja przywraca pamięć o gdańskim fotografiku Marianie Murmanie, autorze zdjęć wykorzystanych do popularnych pocztówek ukazujących widoki Gdańska. Na stronie www.murman.pl zostaną umieszczone wybrane zdjęcia autora w kategoriach: „miasto”, „ludzie” i „port” oraz przedmioty związane z autorem zdjęć. Widz znajdzie się w trójwymiarowej przestrzeni, bezpośrednio przed wielkoformatowym obrazem zdjęcia wzbogaconego o dodatkowe efekty 3D. Strona ruszy w sobotę, 30 maja.

Ponadto, w ramach akcji #CzasNaGdańsk w niedzielę, 31 maja, o godz. 13:00 z wieży Ratusza Głównego Miasta rozbrzmi koncert w wykonaniu carillonistki miejskiej Moniki Kaźmierczak (carillon) oraz Laury Haras (śpiew, flet). Transmisja online na profilach na Facebooku: „Carillony gdańskie – Muzeum Gdańska” oraz „Muzeum Gdańska”.

Zabytkowy tramwaj i rozświetlone miasto

W weekend 30-31 maja możliwy też będzie darmowy przejazd zabytkowym tramwajem. Udekorowany flagami i herbem miasta tramwaj będzie kursował na trasie Strzyża – Dworzec Główny PKP – Siedlce. Rozkład jazdy dostępny jest w załączniku.

A skoro Gdańsk świętuje musi być to widoczne w przestrzeni miasta. Dlatego będą w niej powiewać flagi Gdańska, a miasto rozbłyśnie. W sobotni wieczór herb miasta zostanie wyświetlony na budynku Ratuszu Głównego Miasta. Dedykowana iluminacja pojawi się na stoczniowym dźwigu przy ul. Narzędziowców, rozświetli się też napis "GDAŃSK" na Ołowiance.

Ponadto na profilu gdansk_official na Instagramie odbywać się będą konkursy z nagrodami. Sprawdź, co wiesz o swoim mieście i wygraj sportowe gadżety.

Pamiętaj 30 i 31 maja to #CzasNaGdańsk

www.gdansk.pl/czasnagdansk

 

fot. Dominik Paszliński/gdansk.pl