Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Zdjęcie portretowe: Zygmunt Gołąb

Zygmunt Gołąb
Zarząd Transportu Miejskiego

Data publikacji 15:26

Kolejny etap prac na Stogach, zmiany w funkcjonowaniu linii tramwajowej 9 i zastępczej linii  autobusowej T8

W związku z rozpoczęciem kolejnego etapu prac przy przebudowie linii tramwajowej na odcinku Przeróbka - Stogi Plaża, od niedzieli, 24 maja do odwołania, obowiązywać będą zmiany w funkcjonowaniu linii tramwajowej 9 i linii autobusowej T8.

Więcej o tej inwestycji przeczytaj tu.

  • Linia 9

- tramwaje ze Strzyżynie dojadą do Stogów. W kursach ze Strzyży przystankiem końcowym będzie „Sucharskiego” 02 [2121], natomiast w kursach do Strzyży początkowym będzie przystanek „Sucharskiego”01 [2122].

  • Linia T8

- zwiększona zostanie częstotliwość funkcjonowania autobusowej linii zastępczej T8 (Stogi Plaża – Przeróbka): w dni powszednie do co ok.5 minut w godzinach szczytu, co ok. 10 minut poza szczytem i do co ok. 15 minut w godzinach wieczornych. W soboty, niedziele i święta linia będzie funkcjonować w ciągu dnia z częstotliwością co 7-10minut, natomiast wcześnie rano oraz wieczorem co ok. 15 minut.

BILET JEDNOPRZEJAZDOWY

Zgodnie z uchwałą Rady Miasta Gdańska w sprawie ustalenia zasad taryfowych, w przypadku wprowadzenia zastępczej komunikacji, bilet na jeden przejazd zachowuje ważność w innym, najbliższym pojeździe zmierzającym w kierunku przystanku końcowego po stałej linii. Zasada ta dotyczy wszystkich przypadków, gdy organizowana jest komunikacja zastępcza lub występuje awaria pojazdu. Na przykład, pasażer, który skasował bilet na jeden przejazd w tramwaju linii 9, może kontynuować podróż na tym samym bilecie autobusem linii T8 do pętli Stogi Plaża.