Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Zdjęcie portretowe: Sylwia Ressel

Sylwia Ressel
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku

Data publikacji 14:01

Rodzino – Sfera online

Jak mądrze w czasie domowej izolacji spędzić czas z małym dzieckiem? W co się bawić, by rodzic i maluch czuły radość? Jak sprawić, by codzienny rodzicielski kontakt sprzyjał rozwojowi dziecka? Na FB podpowiadają rodzinom animatorzy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Gdańsku.

Od ponad dwóch lat w Nowym Porcie MOPR prowadzi projekt edukacyjny, profilaktyczny i aktywizujący pt. Rodzino – Sfera. To cykl różnotematycznych warsztatów realizowanych w parach rodzic – dziecko, prowadzonych m.in. przez animatorki, psychologów oraz innych specjalistów pracy z rodziną. Zajęcia służą m.in. wzmacnianiu rodzicielskich kompetencji, integrowaniu grupy rodziców i społecznej aktywizacji.

W stanie epidemii warsztaty odbywają się online. Na stronie FB pod linkiem: https://www.facebook.com/profile.phpid=109292437412738&ref=br_rs animatorzy Ośrodka podpowiadają m.in. jak bezpiecznie i aktywnie spędzić czas z malcem. Proponują różne warianty wspólnej aktywności dla rodziców i dzieci: od zajęć plastycznych, muzycznych, ruchowych i relaksacyjnych po psychospołeczne.

Zachęcamy do odwiedzania strony animatorów Ośrodka, stworzona specjalnie na czas epidemii i śledzenia działań w ramach projektu Rodzino – Sfera. Zapraszamy też do włączenia się tam w dyskusję online o opiece i wychowaniu dziecka.