Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Zdjęcie portretowe: Aneta Niezgoda

Aneta Niezgoda
Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

Data publikacji 12:09

Podpisano umowę na modernizację fragmentu al. Grunwaldzkiej

W minionym tygodniu podpisano umowę na modernizację fragmentu al. Grunwaldzkiej,  na odcinku od nr 305 PKM/Abrahama do nieruchomości przy nr 345. Prace zakończą się w sierpniu tego roku.

Prace prowadzone będą na jezdni w kierunku Sopotu, na odcinku od nr 305 PKM/Abrahama do biurowców przy nr 345, z wyłączeniem odcinków które były już zrealizowane w ramach umów GZDiZ.  Inwestycja będzie realizowana głównie w sezonie wakacyjnym. Łącznie wyremontowany zostanie odcinek o długości ok. 600 metrów. Oprócz wymiany nawierzchni, w zakresie zadania uwzględniono przebudowę zjazdów i wymianę krawężników na kamienne. Wykonawcą robót jest firma Kruszywo Sp.z.o.o. Koszt inwestycji wyniesie niecałe 1,1 mln złotych.

Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach programu  „Modernizacja dróg na terenie Gdańska”, który w 2019 roku objął 4 ulice na łączną kwotę  ok. 9 mln. zł. W 2020 roku zmodernizowane zostaną m.in. fragmenty al. Hallera i ul. Chłopskiej. Aleja Hallera zostanie zmodernizowana na odcinku od ul. Okrzei do ul. Mickiewicza oraz na odcinku od ul. Mickiewicza do ul. Kościuszki. Remont ma zakończyć się do końca czerwca, podobnie jak modernizacja fragmentu ul. Chłopskiej. W zakresie tego zadania znalazła się wymiana nawierzchni jezdni w kierunku Gdańska, na odcinku od ul. Piastowskiej do ul. Obrońców Wybrzeża. Tegoroczny budżet na realizację programu „Modernizacja dróg na terenie Gdańska” wynosi ok. 10 mln złotych.