Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

chłopska.jpg
Zdjęcie portretowe: Aneta Niezgoda

Aneta Niezgoda
Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

Data publikacji 14:18

Rozpoczęcie prac na ul. Chłopskiej

W środę, 6 maja rozpocznie się modernizacja fragmentu ul. Chłopskiej. W związku z remontem, kierowcy muszą przygotować się na zmiany  w organizacji ruchu.

Prace na ul. Chłopskiej prowadzone będą na jezdni w kierunku centrum Gdańska, na odcinku od ul. Piastowskiej do ul. Obrońców Wybrzeża. Od 6 maja, od godzin porannych zamknięty zostanie prawy pas jezdni. Ruch będzie odbywał się po lewym pasie ul. Chłopskiej. Z przyczyn technicznych termin może ulec przesunięciu.

Zgodnie z nową organizacją, wyłączone z ruchu będą dwie zatoki autobusowe. Zatoka autobusowa za skrzyżowaniem z ul. Piastowską zostanie przeniesiona przed skrzyżowanie w okolicy miejsc postojowych. Zatoka autobusowa za skrzyżowaniem z ul. Czerwony Dwór zostanie przeniesiona w okolice przejścia podziemnego. W związku z tym, że tymczasowa lokalizacja tej zatoki jest w strefie robót, to po wykonaniu przystanku w docelowym miejscu, zatoka zostanie przywrócona, by w miejscu tymczasowej lokalizacji kontynuować prace. Taka organizacja ruchu obowiązywać będzie do końca maja. O kolejnych zmianach będziemy informowali w oddzielnych komunikatach.

Modernizacja ul. Chłopskiej ma potrwać do końca czerwca. Łącznie zmodernizowany zostanie fragment liczący ok. 650 metrów. Oprócz wymiany nawierzchni, w zakresie zadania uwzględniono także przebudowę zatok autobusowych i regulację wysokościową chodników w pobliżu przystanków usytuowanych na wspomnianym odcinku ul. Chłopskiej. Wykonawcą prac jest firma Colas Polska Sp.z.o.o. Koszt inwestycji to ponad 1,6 mln złotych.