Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Zdjęcie portretowe: Sylwia Ressel

Sylwia Ressel
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku

Data publikacji 17:33

Bezpłatna pomoc prawna dostępna w Gdańsku także w czasie pandemii

Masz problem z uzyskaniem należnych alimentów na dziecko? Zalegasz z opłatami mieszkaniowymi i nie radzisz sobie z rosnącym zadłużeniem? A może nasilił się rodzinny konflikt i nie wiesz, jak go rozsądnie rozwiązać? Nie czekaj, tylko skorzystaj z bezpłatnych porad prawnych i obywatelskich online lub przez telefon.

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku i organizacje pozarządowe świadczące w mieście takie wsparcie, zachęcają do korzystania z niego także w epidemicznym czasie. Ze względu na wprowadzone obostrzenia i w trosce o klientów, nieodpłatne poradnictwo prawne oraz obywatelskie dostępne jest obecnie wyłącznie telefonicznie oraz drogą internetową. Prawnicy i doradcy obywatelscy udzielają konsultacji m.in. w zakresie spraw rodzinnych, zawodowych, podatkowych, ubezpieczeniowych, spadkowych czy mieszkaniowych. Pomogą osobom zadłużonym, w kryzysie ekonomicznym i życiowym. Poradzą w przypadku nagłych zdarzeń losowych czy w zakresie zabezpieczenia społecznego.

- W trudnych sytuacjach życiowych, które nas przerastają, zawsze warto sięgać po specjalistyczne wsparcie – podkreśla Piotr Kowalczuk, zastępca prezydent Gdańska ds. edukacji i usług społecznych.

Przypominamy, że ta pomoc przysługuje osobom, które złożą oświadczenie o niemożności pokrycia kosztu wizyty u prawnika. Oświadczenie to należy przesłać na adres email: pomocprawna@mopr.gda.pl lub elektronicznie, do wybranego prawnika (kontakty w linku poniżej). W sytuacji braku dostępu do Internetu, osoba potrzebująca może dopełnić obowiązku ustnie.

Osoby zainteresowane uzyskaniem pomocy winny zarejestrować się na konsultację, tel.: 58 342 31 88, czynny w dni powszednie w godz. od 10.00 do 14.00. Na poradę z prawnikiem lub doradcą obywatelskim można się również zapisać, dzwoniąc bezpośrednio do punktów udzielających takiego wsparcia. 

Uwaga!

Kontakt do punktów nieodpłatnej pomocy prawnej i obywatelskiej w Gdańsku, link: http://mopr.gda.pl/wp-content/uploads/kontakt-do-punktow-npp-i-o-w-gdansku.pdf

Wymagany druk oświadczenia o nieodpłatną poradę prawną na odległość, link: http://mopr.gda.pl/wp-content/uploads/oswiadczenie-o-nieodplatna-porade-prawna-na-odleglosc.pdf