Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Sp42Czajkowskiego-1
Zdjęcie portretowe: Aneta Niezgoda

Aneta Niezgoda
Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

Data publikacji 14:54

Oferty na termomodernizację i przebudowę basenu SP 42 przy ul. Czajkowskiego

Trzy oferty wpłynęły w przetargu na termomodernizację i przebudowę basenu na terenie Szkoły Podstawowej nr 42 przy ul. Czajkowskiego. W mijającym tygodniu poznaliśmy również oferty na termomodernizację dwóch innych placówek. Łącznie program termomodernizacji obejmie w Gdańsku 30 obiektów.

SP 42 przy ul. Czajkowskiego
Szkoła Podstawowa nr 42 przy ul. Czajkowskiego przejdzie dużą metamorfozę. Przetarg, którego oferty poznaliśmy 24 kwietnia obejmuje nie tylko termomodernizację, ale także przebudowę basenu. Cała powierzchnia użytkowa budynku to ponad 1,8 tys. metrów kw. W zakresie inwestycji znalazło się również wykonanie wewnętrznej instalacji teletechnicznej – okablowanie strukturalne, instalacja monitoringu telewizji dozorowej CCTV i nagłośnienia. Wyremontowany zostanie węzeł ciepła i instalacja elektryczna wraz z instalacją wodno-kanalizacyjną. 25-metrowa pływalnia będzie zamknięta do stycznia 2021 roku. Jednocześnie placówka przejdzie termomodernizację. Budynek SP 42 zostanie docieplony, wymienione będą okna i drzwi. Ponadto planowane jest przebudowanie wejścia do szkoły wraz ze schodami i balustradami. Wymianie ulegnie także instalacja ciepłownicza. Szkoła zyska nowe oświetlenie zewnętrzne. Prace zakończą się w sierpniu 2021 r. 

W przetargu wpłynęły trzy oferty.

  1. Konsorcjum TERMIKA Sp. z o.o. i  SANELL Sp. z o.o                             - 22.993.437,00 zł
  1. Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „E-BUD” Przemysłówka                     - 19.126.492,62 zł
  1. „BUDREM-RYBAK” Sp. z o.o. Sp.k.                                                       - 18.975.000,00 zł

Na realizację zadania zabezpieczono 19 mln złotych. Oferty są obecnie analizowane.

Żłobek nr 2 przy ul. Piastowskiej
23 kwietnia poznaliśmy także oferty na termomodernizację Żłobka nr 2 przy ul. Piastowskiej. W zakresie zadania znalazło się m.in.: wykonanie nowych izolacji i elewacji, docieplenie ścian i stropodachów, wykonanie nowych schodów zewnętrznych i tarasu. Ponadto wykonawca przebuduje podjazd dla niepełnosprawnych i instalacje wewnątrz budynku. Prace potrwają 7 miesięcy od daty podpisania umowy.
W przetargu wpłynęło dziewięć ofert, najniższa z nich opiewa na 1 462 000,00 zł. Na realizację zadania zabezpieczono 1 890 000,00 zł.  Oferty są obecnie analizowane pod względem formalno-prawnym.

Przedszkole nr 33 przy ul. Klonowicza
Oferty poznaliśmy także dla zadania związanego z termomodernizacją Przedszkola nr 33 przy ul. Klonowicza. Prowadzone będą prace na dachu obiektu, który zostanie docieplony. W przedszkolu planuje się  wymianę okien i drzwi wewnętrznych. Kolorystyka budynku zostanie ujednolicona. Prace mają potrwać do sierpnia 2020 roku. W przetargu wpłynęło 6 ofert. Na realizację zadania zabezpieczono 1 060 000,00 zł. Najniższa oferta opiewa na 1 088 800,00 zł.

Termomodernizacja obejmie 30 placówek
Inwestycje są częścią programu kompleksowej termomodernizacji placówek oświatowych i żłobków w Gdańsku, który  zyskał dofinansowanie z Unii Europejskiej. Dotacja przyznana została dla 30 obiektów. Celem programu jest ograniczenie  zapotrzebowania na energię cieplną i elektryczną, poprzez podniesienie parametrów termoizolacyjnych, modernizację i regulację instalacji grzewczej, a co za tym idzie, podniesienie parametrów użytkowych z jednoczesnym  obniżeniem kosztów utrzymania.
Kompleksowa modernizacja energetyczna budynków oświatowych oraz sportowych należących do Gminy Miasta Gdańska uzyskała dofinansowanie unijne ramach Regionalnego programu Operacyjnego woj. pomorskiego na lata 2014-2020 i Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego