Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Nagroda w loterii PIT w 2019 , fot. G. Mehring

Referat Prasowy
Urząd Miejski w Gdańsku

Data publikacji 14:07

Loteria PIT w Gdańsku: przedłużony termin zgłoszeń!

Od miesiąca gdańszczanie rozliczający podatki w naszym mieście mogą zgłaszać swój udział w loterii PIT W GDAŃSKU: SIĘ OPŁACA! Aby umożliwić udział w loterii przedłużono termin zgłoszeń. Mieszkańcy mają czas na wypełnienie formularza do końca maja.

Jedynym warunkiem udziału w loterii jest rozliczenie swoich podatków w Gdańsku i wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie www.gdansk.pl/pit.  W tym roku do wygrania są:  hybrydowa Toyota Yaris w wersji premium, wysokiej klasy smartfony Huawei P30 PRO oraz rowery trekkingowe KROSS.

Co ważne wpływy z PIT do budżetu miasta sa na poziomie 26,5 %. Pieniądze te służą wszystkim mieszkańcom. Dlatego jeżeli mieszka się w Gdańsku, nawet bez meldunku warto tu odprowadzać podatki. Warto o tym pamiiętać, szczególnie w tym trudnym czasie.

Procedura losowania jest przejrzysta, odbywa się pod okiem kamery, by uniknąć jakichkolwiek wątpliwości. W tym roku wprowadzono też dodatkowe zabezpieczenia, by nie doszło do wycieku danych osobowych. Strona loterii została poddana szczegółowemu audytowi wyspecjalizowanej firmy pod kątem bezpieczeństwa uczestników, którzy też nie muszą - jak do tej pory - wpisywać całego numeru PESEL, lecz jedynie 5 ostatnich cyfr.

Loteria jest bardzo popularna wśród gdańszczan: w ubiegłym roku wzięło w niej udział ponad 40 tysięcy osób. Obecnie na stronie loterii zarejestrowało się już 7641, w tym 627 osób po raz pierwszy.

Szczegóły loterii, formularz zgłoszeniowy oraz regulamin znajduje się na stronie gdansk.pl/pit