Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

misie lale krasnale
Zdjęcie portretowe: Marta Bańka

Marta Bańka
Instytut Kultury Miejskiej

Data publikacji 13:43

„Misie, lale, krasnale”. Rodzinne warsztaty online

Aneta Pędraszewska, pomysłodawczyni i realizatorka warsztatów „Misie, lale, krasnale” w ramach programu Otwarty IKM, zaprasza rodziny z dziećmi do wspólnego, kreatywnego, spędzenia czasu w domu. W niedzielę 26 kwietnia o godz. 11.00 poprowadzi spotkanie w trakcie, którego dzieci staną się projektantami i wraz z opiekunami stworzą z zalegających w domach, niepotrzebnych skrawków tkanin lalkę, misia czy dowolną, inną maskotkę. Wydarzenie odbędzie się na żywo na kanale YouTube IKM: https://www.youtube.com/user/IKMGdansk.

 

- Podczas warsztatów stworzymy stworka sensorycznego, czyli zabawkę kształtującą percepcję dotyku u dzieci. Przygotowałam dla wszystkich chętnych wykrojniki, proste elementy, które będzie można zestawiać w różnoraki sposób, dzięki czemu każda postać czy lalka może być indywidualnym pomysłem dziecka – mówi Aneta Pędraszewska, pomysłodawczyni i realizatorka warsztatów.

Organizatorka zachęca, by uczestnicy skorzystali z materiałów, które są już niepotrzebne, ale z różnych względów mogą być sentymentalnie nacechowane, np. zachowane ubranka po dzieciach. Użyte w zabawce – stworzą nową historię! Tkanina jest w tym projekcie bardzo ważnym elementem, bo to ona inspiruje do tworzenia. Poprzez nadawanie materiałom nowego życia, kreuje się nową historię dla stworzenia – lalki.

- Przedmiotem moich zainteresowań jest relacja rodzic-dziecko oraz ich twórcze spędzanie czasu, tworzenie czegoś razem. Zależy mi na tym, żeby w ciągu naszego spotkania to właśnie ten mały człowiek stał się osobą dowodzącą – opowiada organizatorka.

26 kwietnia, godz. 11:00 | Misie, lale i krasnale – warsztaty tworzenia lalek dla dzieci (w wieku 4-7 lat) i ich opiekunów 

Organizatorka i prowadząca: Aneta Pędraszewska 

Transmisja na żywo YouTube Instytutu Kultury Miejskiej: https://www.youtube.com/user/IKMGdansk

Rodziców prosimy o przygotowanie: kleju na gorąco, materiałów/ tkanin, wyciętych elementów wykrojnika, wkładu z poduszek, guziczków, tasiemek, sznurków, wypełnieniem w przypadku klejonej wersji mogą być ryż, kasza, soczewica, cieciorka, więc przydadzą się też lejki do wsypywania tych ziaren.

Pobierz wykrojnik (PDF) na warsztaty: >>WYKRÓJ 1 << | >>WYKRÓJ 2<<

O organizatorce:

Aneta Pędraszewska, animatorka i edukatorka, pracująca w Warszawie, w Centrum Sztuki Współczesnej oraz Łowiczu, w Łowickim Ośrodku Kultury. Od dwóch lat mieszka w Gdańsku, gdzie współpracowała już z Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Nowym Porcie i zrealizowała tam kolonijny projekt „Połaskocz mnie”. Obecnie zaangażowana w projekt „Smakowita Architektura” w centrum zabaw Budumi, w Garnizonie.

Otwarty IKM to program, który pozwala organizatorom wydarzeń kulturalnych na realizowanie pomysłów ze wsparciem finansowym, merytorycznym i technicznym Instytutu Kultury Miejskiej. Działa już od czterech lat, a w ramach działań Otwartego IKM odbyło się aż 218 wydarzeń dla łącznie nieco ponad 61 000 osób. IKM zachęca kolejnych aktywnych mieszkańców do składnia propozycji i pomysłów na działania. Szczegółowe informacje o programie znajdują się na stronie: www.otwarty.ikm.gda.pl.