Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Izabela Kozicka-Prus

Izabela Kozicka-Prus
Urząd Miejski w Gdańsku

izabela.kozicka-prus@gdansk.gda.pl
58 323 63 85
501 581 676

​ ​ Edukacja ​ ​
Data publikacji 14:22

Zawodowcy w nowych warsztatach

Dziś, w środę, uroczyście otwarto warsztaty w Zespole Szkół Samochodowych, a w Zespole Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich specjalistyczną pracownię. Uczniowie i uczennice mogą wiedzę przełożyć na praktykę oraz rozwijać zdobyte już umiejętności. Tydzień Zawodowca trwa.

-  Warsztaty samochodowe które dziś uroczyście oddajemy do użytku, to świetnie zainwestowane pieniądze  - podkreślił Piotr Kowalczuk, zastępca prezydenta ds. edukacji i usług społecznych. - Po szkoleniu w pracowniach z takim sprzętem,  w Gdańsku i okolicach na pewno nie zabraknie prawdziwych fachowców w branży mechanicznej.  
Inwestycja w Zespole Szkół Samochodowych  polegała na modernizacji warsztatów i pracowni szkolnej na potrzeby kształcenia w zawodach: technik pojazdów samochodowych, technik mechanik, mechanik pojazdów samochodowych, elektromechanik pojazdów samochodowych, mechanik motocyklowy i blacharz samochodowy w branży transport, logistyka i motoryzacja. W ramach modernizacji budynek został ocieplony, zyskał nowe posadzki i okna. Przebudowano również instalacje  (m.in. sanitarne, c.o. wodne, instalacje sprężonego powietrza, instalacje przeciwpożarowe oraz elektryczne i teletechniczne). Całkowity koszt modernizacji wyniósł ok. 11,6 mln zł i trwał od września 2018 do sierpnia 2019. Wykonawcą była firma PBE ELBUD Gdańsk S.A.
Z kolei młodzież z Zespołu Szkół Gastronomiczno - Hotelarskich szlifowała będzie swoje umiejętności w nowej pracowni hotelarskiej, a dokładnie w recepcji, bowiem taki jest program jednej z klas.
- Gdańsk bryluje na turystycznej mapie Polski w ciągu roku odwiedzają nas tysiące turystów - mówi prezydent Kowalczuk. - Przygotowanie profesjonalistów w branży hotelarskiej jest niezbędne, często to z nimi turysta ma pierwszy kontakt zamawiając pokój, prosząc o informacje o mieście. Oni również stanowią wizytówkę miasta. 
Ta grupa młodzieży została objęta patronatem sponsora Dobry Hotel. Jest to I klasa technikum czteroletniego. Pracownia powstał ze środków własnych szkoły oraz sponsora i kosztowała 20 tys. zł.

Pełna gdańska oferta oświatowa dostępna jest na stronie www.gdansk.pl/edukacja