Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

88194212 2433557073623760 4002062316098027520 n

Referat Prasowy
Urząd Miejski w Gdańsku

Data publikacji 11:51

Ruszyła rejestracja na Personal Democracy Forum

Kto wie, co jesz na śniadanie? Co Internet o Tobie wie i kto ma dostęp do tych danych? Czy trolle też mają prawo do wolności słowa? To tylko niektóre tematy, które będą poruszane podczas Personal Democracy Forum. Wydarzenie odbędzie się 23-25 kwietnia w Europejskim Centrum Solidarności i Hevelianum w Gdańsku. Właśnie ruszyła rejestracja.

Na ósmą edycję tej międzynarodowej konferencji poświęconej demokracji i technologii zapraszają Fundacja ePaństwo wspólnie z Miastem Gdańsk i Europejskim Centrum Solidarności.

Tegoroczna konferencja zainspirowana została wydarzeniami sprzed niemal 40 lat, kiedy to latem 1980 roku protestujący w Stoczni Gdańskiej przedstawili listę żądań dotyczących praw i wolności. Te 21 postulatów stanowi źródło Solidarności oraz podstawę (r)ewolucji 1989 roku.  Organizatorzy chcą przyjrzeć im się z perspektywy technologii, zmieniającej naturę państwa i sytuacji ekonomicznej w regionie.

Na wydarzenie można zarejestrować się za pomocą strony: https://pdfcee.pl/registration/

Personal Democracy Forum to coroczna konferencja poświęcona wpływowi technologii na władzę, administrację i społeczeństwo obywatelskie. Wydarzenie po raz pierwszy odbyło się w 2004 roku w Stanach Zjednoczonych, w Polsce odbywa się od 2013 roku – od tego czasu PDF CEE zyskało rangę najważniejszej konferencji w regionie, spośród tych poświęconych zależnościom pomiędzy technologią, demokracją i zaangażowaniem obywatelskim. Co roku spotykają się tam przedstawiciele organizacji pozarządowych, aktywiści, przedstawiciele administracji publicznej oraz dziennikarze z ponad 50 krajów (głównie europejskich, aczkolwiek nie tylko), żeby dzielić się swoimi praktycznymi i eksperckimi doświadczeniami. Głównym organizatorem PDF CEE jest fundacja ePaństwo, a Festiwalu Technologii Obywatelskich dla Demokracji inicjatywa Fundacji – Koduj Dla Polski.