Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Referat Prasowy
Urząd Miejski w Gdańsku

Data publikacji 13:15

Ergo Arena z dodatkowymi funduszami

Gdańska Rada Miasta zaakceptowała dokapitalizowanie Ergo Areny kwotą wysokości 1 mln zł. Środki  przeznaczone zostaną na inwestycje jakie w 2020 roku zaplanował operator.

Gdańsko-sopocka hala w tym roku obchodzić będzie swoje 10 urodziny, od momentu otwarcia odbyło się w niej ok. 1600 imprez, które zgromadziły prawie 4 miliony widzów. 
- Zaplanowane przez nas inwestycje pozwolą hali konkurować z innymi obiektami tego typu w Polsce. Wpłyną także na obniżenie kosztów utrzymania obiektu. Najważniejszą inwestycją jest wymiana oświetlenia w arenie głównej podkreśliła Magdalena Sekuła, Prezes Zarządu Spółki Hala Gdańsk-Sopot, operatora Ergo Areny. -  Pozwoli to zmniejszyć zużycie energii elektrycznej,  co przy wzroście cen za prąd o ok. 30 % procent w porównaniu z rokiem ubiegłym ma bardzo istotne znaczenie dla finansów spółki .
W budżecie inwestycyjnym zaplanowano również montaż paneli fotowoltaicznych, modernizację sieci IT, poprawę widoczności na widowni dla osób niepełnosprawnych oraz niezbędne naprawy i wymiany związane z pracami konserwacyjnymi.
Koszt inwestycji to 4,6 mln zł, w tym 2 mln dokapitalizowania przez właścicieli.  Pozostałe źródła  finansowania to kredyt i środki własne operatora hali.