Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Zmiany w ruchu w pobliżu skrzyżowania Podwala Przedmiejskiego z ul. Łąkową
Aneta Niezgoda

Aneta Niezgoda
Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

aneta.niezgoda@gdansk.gda.pl

14:29

Zmiany w ruchu w pobliżu skrzyżowania Podwala Przedmiejskiego z ul. Łąkową

Przypominamy, że od jutra (czwartek 27.02.) od godz. 7.00 wprowadzona zostanie nowa organizacja ruchu.  Rozpoczyna się kolejny etap prac związanych z przebudową skrzyżowania ul. Podwale Przedmiejskie z ul. Łąkową.

W czwartek 27.02., od godz. 7.00 na ul. Podwale Przedmiejskie jezdnia w kierunku Elbląga zostanie zawężona na wysokości skrzyżowania z ul. Łąkową i ruch odbywać się będzie jednym pasem. Ruch w kierunku Centrum odbywać się będzie dwoma pasami.
Taka organizacja ruchu utrzyma się przez co najmniej tydzień. O kolejnych zmianach będziemy informować z wyprzedzeniem. Planowane terminy wprowadzenia zmian mogą ulec przesunięciu z uwagi na proces inwestycyjny. W rejonie prowadzonych robót prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.
Utrudnienia na ul. Podwale Przedmiejskie związane są z przebudową skrzyżowania z ul. Łąkową. Przetarg na realizację robót wygrała firma MTM S.A. Umowa opiewa na kwotę 10,5 mln złotych, a prace potrwają do końca czerwca 2020 r.
Inwestycja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej pn. „Węzły integracyjne: Gdańsk Główny, Gdańsk Wrzeszcz oraz trasy dojazdowe do węzłów Pomorskiej Kolei Metropolitalnej i Szybkiej Kolei Miejskiej na terenie Gminy Miasta Gdańska”.