Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

fot Mirosława Kozakiewicz1

Referat Prasowy
Urząd Miejski w Gdańsku

Data publikacji 12:11

Bliżej domu – Dzień Kota w Schronisku Promyk

Dzień Kota coraz bliżej, z tej okazji schronisko Promyk zaprasza do odwiedzenia futrzastych podopiecznych. Może tego dnia któryś z miałczących czworonogów znajdzie swój dom. Wszystkich, którzy chcą adoptować kota, lub jeszcze się wahaja schronisko zaprasza w niedzielę, 16 lutego, ulica Przyrodników 14. Impreza rozpoczyna się o godzinie 11.00.

W tym dniu będzie można w Schronisku spotkać rzadko odwiedzanych mieszkańców kocich wolier, zobaczyć, jak urządzona jest kociarnia, pobawić się z jej mieszkańcami. – Szczególnie nie może doczekać się odwiedzających nasz pieszczoch Sasza – żartują wolontariusze – dla niego dwie ręce do głaskania to zbyt mało, więc każde nowe są dla tego kocura na wagę złota. Ten dzień ma szansę być dla niego wielką radością i być może początkiem nowego życia.

W tym dniu, zgodnie z mottem „bliżej domu”, można także uczestniczyć w spotkaniu/prezentacji „Jak urządzić dom przyjazny kotu”, które poprowadzi wolontariuszka Schroniska Anna Sadowska.
– Obiecujemy, będzie nie tylko o kuwetach i drapakach, ale też i o wielu innych rzeczach, zapewniających kotu bezpieczny i szczęśliwy dom – zapewniają wolontariusze. Na zajęcia obowiązują zapisy pod adresem wolontariatwpromyku@gmail.com. Uwaga, by zajęcia się odbyły, konieczne jest zgłoszenie się co najmniej 5 osób.

Oprócz tego nie zabraknie oczywiście zajęć dla młodszych i starszych duchem: malowania balonów w kocie wzory, przyozdabiania dziecięcych buziek, warsztatów robienia wędek. Organizator zapewnia w ten dzień także coś dla ciała, czyli ciepłe napoje i poczęstunek przygotowany rękoma wolontariuszy (na pewno nie zabraknie tam ciastek w kształcie kotów!).

SZCZEGÓŁOWY HARMONOGRAM:
- 11.30 pierwsze wejście do kociej woliery w towarzystwie wolontariuszy
- 12.00 spotkanie-prezentacja Jak urządzić dom przyjazny kotu, czyli wszystko, co przyjmujący kota w dom wiedzieć powinien, od trujących roślin po rozmieszczenie kuwet. Prowadzenie - kocia wolontariuszka Anna Sadowska. UWAGA: obowiązują zapisy na wolontariatwpromyku@gmail.com, warunkiem jest rejestracja min 5 uczestników :-)
- 13.30 drugie wejście do kociej woliery w towarzystwie wolontariuszy