Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Mama na Etacie 2.logo

Łukasz Iwaszkiewicz
Gdański Urząd Pracy

Data publikacji 10:43

Mama na Etacie powraca. Rusza druga edycja popularnego projektu dla pań

W Gdańskim Urzędzie Pracy rozpoczyna się 2. edycja programu specjalnego Mama na Etacie. Jest on adresowany do 75 kobiet, które po przerwie spowodowanej urodzeniem dziecka chciałyby powrócić do aktywności zawodowej. Na młode matki czeka atrakcyjne wsparcie, w tym m.in. motywacyjne warsztaty, pakiet aktywizacyjny oraz zwrot kosztów opieki nad dzieckiem. 50 pań, włączonych już do projektu weźmie udział w inauguracyjnej konferencji, która odbędzie się we wtorek, 17 lutego w Centrum Rozwoju Talentów.

 

O projekcie

Potrzeba zapewnienia dziecku jak najlepszej opieki, obawa związana z utratą niezbędnych kwalifikacji zawodowych czy stres towarzyszący poszukiwaniom nowej pracy. Jest wiele powodów, dla których panie nie decydują się na powrót do aktywności zawodowej po zakończeniu urlopu wychowawczego. Na szczęście połączenie roli mamy i pracownika może być proste. W Gdańskim Urzędzie Pracy rozpoczyna się 2 edycja programu specjalnego Mama na Etacie. Projekt w ubiegłym roku cieszył się dużym zainteresowaniem i okazał się bardzo skuteczny doprowadzając do zatrudnienia 96% uczestniczek.

Jak pomagamy?

Jego najnowsza edycja oferuje sprawdzone już formy wsparcia oraz atrakcyjne bonusy. W ramach wzmacniania kompetencji miękkich zaoferowane zostaną specjalistyczne warsztaty, indywidualnie dobrane do każdej z mam. Panie otrzymają także dedykowaną pomoc ze strony doradców zawodowych oraz ekspertów np. rekruterów lub wizażystów. Mama na Etacie 2 to również bogaty Pakiet Aktywizacyjny. Daje on możliwość wzięcia udziału w szkoleniu zawodowym, płatnym stażu lub pozwala na uzyskanie wsparcia finansowego na założenie działalności gospodarczej. Trzecim filarem programu jest wsparcie związane z dostępem do usług opiekuńczych w ramach zwrotu kosztów opieki nad dzieckiem.

Rekrutacja

Wsparcie objętych zostanie łącznie 75 kobiet - 60 gdańszczanek oraz 15 mieszkanek powiatu gdańskiego zarejestrowanych w Gdańskim Urzędzie Pracy. Aby wziąć udział w rekrutacji każda z pań musi posiadać status matki wychowującej co najmniej jedno dziecko do 6. roku życia, powracającej na rynek pracy po urlopie macierzyńskim, wychowawczym lub pozostawać bez pracy przez okres ostatnich 12 miesięcy.

Spotkanie dla mediów z uczestniczkami projektu

Duża popularność pierwszej edycji programu sprawiła, że rekrutacja do jego najnowszej odsłony przebiega bardzo szybko. Do projektu zakwalifikowało się już blisko 50 pań, które w poniedziałek, 17 lutego o godz. 11:00 wezmą udział w oficjalnej konferencji inaugurującej z udziałem Piotra Borawskiego, zastępcy Prezydenta Miasta Gdańska. Odbędzie się ona w Centrum Rozwoju Talentów (kompleks Olivia Business Centre, al. Grunwaldzka 472d). Do spotkania z uczestniczkami projektu, a także ich dziećmi zapraszamy trójmiejskich dziennikarzy. Będzie to dla nich okazja nie tylko do bezpośredniej rozmowy z paniami, ale i swobodnej dyskusji dotyczącej pierwszych wrażeń z udziału w programie, oczekiwań, a także indywidualnych motywacji do podjęcia pracy.