Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Zuzanna Gajewska

Zuzanna Gajewska
Urząd Miejski w Gdańsku

zuzanna.gajewska@gdansk.gda.pl
58 323 63 85
502 692 901

Data publikacji 09:30

Kolejne spotkanie prezydent Gdańska z radnymi dzielnic

W środę, 5 lutego w Szkole Podstawowej nr 59 Aleksandra Dulkiewicz spotkała się z radnymi dzielnicy Olszynka, by porozmawiać o najważniejszych sprawach dla jej mieszkanek i mieszkańców. Spotkanie trwało blisko dwie godziny. Obecni byli na nim także dyrektorzy niektórych wydziałów, jednostek organizacyjnych i spółek miasta.

Prezydent Dulkiewicz podkreśliła, że priorytetem dla dzielnicy jest budowa sieci kanalizacji sanitarnej i wodociągowej w ulicach Łanowa i Modra, która ruszy jeszcze w tym roku. Inwestycja będzie podzielona na cztery etapy, aby zminimalizować utrudnienia w ruchu związane z robotami budowalnymi.

Równie ważną sprawą dla mieszkańców dzielnicy jest planowany termin remontu mostu nad opływem Motławy w ciągu ulicy Zawodników. Jak zapowiedział obecny na zebraniu Marcin Dawidowski, dyrektor Wydziału Programów Rozwojowych jeszcze w tym roku zostanie zlecona dokumentacja projektowa.

Omawiany był także temat przebiegających przez dzielnicę torów kolejnych. Obecni na spotkaniu radni podkreślali, że utrudnia im to przemieszczanie się. Miasto rozważa trzy koncepcje rozwiązania tej sytuacji, prowadzi także rozmowy z PKP.

Wśród poruszanych na spotkaniu tematów pojawiły się również remonty chodników, oświetlenie, gospodarka odpadami, szczególnie na terenie ogródków działkowych, kamery na kładce przy ul. Modrej, plac zabaw na „kolorowym mostku” czy wiaty przystankowe.

Mieszkańcy Olszynki cienią sobie jej rekreacyjne walory. Radni poruszyli kwestię rzadkiego koszenia traw i sprzątania terenu opływu Motławy, według nich to miejsce jest zaniedbane. Obecny na spotkaniu Przemysław Guzow, dyrektor Gdańskich Nieruchomości zapowiedział, że w tym roku sytuacja ulegnie poprawie.

Spotkanie na Olszynce było już trzecim spotkaniem prezydent z radnymi dzielnic. Poprzednio, w grudniu Aleksandra Dulkiewicz rozmawiała z radnymi dzielnicy Orunia – Święty Wojciech – Lipce. Następne planowane jest 18 lutego na Suchaninie.