Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

    Duże zmiany w ruchu na Stogach
Aneta Niezgoda

Aneta Niezgoda
Dyrekcja Rozbudowy Miasta Gdańska

aneta.niezgoda@gdansk.gda.pl

Zygmunt Gołąb

Zygmunt Gołąb
Zarząd Transportu Miejskiego

zygmunt.golab@gdansk.gda.pl

​ ​ Zmiany w ruchu ​ ​
12:34

Duże zmiany w ruchu na Stogach

W piątek wieczorem, 7 lutego planowane jest wprowadzenie zmian w tymczasowej organizacji ruchu na Stogach. O godzinie 23.30 zostanie otwarte połączenie ul. Siennej z ul. Wosia Budzysza. Jednocześnie zostanie zamknięty fragment ul. Stryjewskiego wraz ze skrzyżowaniem z ul. Skiby. Taka organizacja ruchu utrzyma się do końca maja.

Kierowcy, którzy będą jechali z okolic ul. Sucharskiego w kierunku Górek Zachodnich powinni kierować się ul. Sienną, która jest dwukierunkowa. Z kolei kierowcy jadący w kierunku plaży powinni poruszać się ul. Wosia Budzysza, która także jest dwukierunkowa. Ulica Zimna będzie drogą zamkniętą, bez możliwości wjazdu na ul. Stryjewskiego.

Aby dostać się z ul. Siennej w okolice ul. Stryjewskiego będzie można wybrać objazd ul. Kaczeńce (wyłącznie dla samochodów osobowych) bądź włączyć się z ul. Siennej w ul. Wosia Budzysza.

Ponadto od piątku, 7 lutego zamknięty będzie chodnik na wysokości Elektromontażu.

Utrudnienia na Stogach związane są z trwającą przebudową linii tramwajowej. Więcej na temat zadania na  stronie: http://www.drmg.gdansk.pl/index.php/aktualnie-realizujemy/274-linia-tramwajowa-stogi.

Zmiany w komunikacji

W związku z pracami drogowymi od najbliższego weekendu nastąpią zmiany w funkcjonowaniu linii autobusowych. Dodatkowo, pasażerowie linii N8 zyskają jeszcze jedną parę połączeń.

  • Linie 111 i N8

- od soboty, 08.02.2020 r. od pierwszych porannych kursów (dla linii nocnej N8 zmiana nastąpi już w  noc z piątku na sobotę, 07.02/08.02.2020 r., począwszy od pierwszego kursu wykonywanego o godz. 23:24 z przystanku „Górki Zachodnie”), autobusy w kierunku Centrum będą kursować zmienioną trasą. Od przystanku „Tamka” [9941] do przystanku „Sucharskiego” [1050] linie 111 i N8 pojadą ulicami: … Tamka – Sienna – Budzysza - … i dalej po stałej trasie

- odjazdy z przystanku „Górki Zachodnie” [139] w kierunku Centrum zostaną opóźnione dla linii 111 o 3, a dla linii N8 o 2 minuty.

  • Linia N8

- w noc z soboty na niedzielę, 08.02/09.02.2020 r. zmieni się rozkład nocnej linii autobusowej N8. Pasażerowie zyskają parę dodatkowych kursów: o godz. 23:30 z Dworca Głównego i o godz. 23:56 z Górek Zachodnich.