Przeglądarka IE 11 nie jest wspierana na witrynie. Proszę skorzystać z nowej przeglądarki Edge firmy Microsoft

Referat Prasowy Urzędu Miejskiego w Gdańsku

Cała Naprzód II - źródło fot. Pixabay
Zdjęcie portretowe: Sylwia Ressel

Sylwia Ressel
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku

Data publikacji 09:06

Praca i życiowa stabilizacja na wyciągnięcie ręki!

Zapraszamy m.in. osoby długotrwale bezrobotne, będące w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy do udziału w projekcie „Cała Naprzód II”. To wyjątkowa szansa na przełamanie życiowego impasu i znalezienie satysfakcjonującego, dobrze płatnego zajęcia.

Także w bieżącym roku gdański Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie prowadzi nabór do aktywizującego zawodowo i życiowo projektu. Do udziału w „Całej Naprzód II” zapraszamy osoby, które ukończyły 30 lat, mieszkanki i mieszkańców: Gdańska, Sopotu, Gdyni, Pruszcza Gdańskiego, Tczewa oraz m.in. gmin: Pszczółki, Suchy Dąb, Cedry Wielkie, Kolbudy i Pelplin. Bogatą ofertę szkoleniowo-zawodową kierujemy do osób w najtrudniejszej sytuacji na rynku pracy. Również do ludzi zatrudnionych za minimalne wynagrodzenie lub tzw. „ubogich pracujących”. Do współdziałania zachęcamy też osoby chcące podwyższyć swoje kwalifikacje, dzięki czemu być może znajdą lepsze, bardziej satysfakcjonujące finansowo i życiowo zajęcie. Obecnie w projekcie uczestniczy ponad 40 zainteresowanych. Uczestnicy mają m.in. bezpłatne wsparcie doradcy zawodowego, pedagoga, pośrednika pracy. Biorą udział w szkoleniach, specjalistycznych kursach oraz stażach. Podnoszą swoje umiejętności zgodnie z preferencjami i zawodowymi marzeniami.

- Wielka wartość tego projektu polega właśnie na zastosowaniu zindywidualizowanych form wsparcia, wobec jego uczestników – mówi Piotr Kowalczuk, zastępca prezydent Gdańska ds. edukacji i usług społecznych.

Z kolei pracodawcom, którzy zechcą zatrudnić uczestników „Całej Naprzód II” proponujemy wsparcie w formie zatrudnienia subsydiowanego (tj. uzyskanie refundacji kosztów wynagrodzenia tych pracowników, w okresie nawet do 12 miesięcy).

Partnerami gdańskiego MOPR w realizacji są gminy: Suchy Dąb i Pszczółki. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Będzie prowadzony do końca czerwca 2021 roku.

Zapisz się!

Osoby chętne do udziału w projekcie oraz pracodawców zapraszamy do kontaktu: ul. Lęborska 3b (STARTER), lok. 1.32, 80-386 Gdańsk, tel.: 58 347 82 99 lub kom.: 502 986 387, email: calanaprzod@mopr.gda.pl

Fot. z Pixabay